Wujek Samo Zło

i

Autor: AKPA Wujek Samo Zło sprzedaje używane książki

Znany raper sprzedaje książki na ulicy, żeby mieć na rachunki. Organizuje również wycieczki

2023-03-25 13:17

Znany warszawski raper Maciej Gnatowski, znany jako Wujek Samo Zło, bywa widziany na ulicy, gdzie sprzedaje używane książki. W ten sposób dorabia do domowego budżetu, aby opłacić rachunki. "Wychodzę z nimi na miasto, gdy zabraknie mi kasy" - powiedział w jednym z wywiadów. Czym jeszcze trudni się legenda hip-hopu?

Wujek Samo Zło swoją działalność artystyczną rozpoczął w latach 90. razem z Tomaszem „CNE” Kleyffem. Współpracował również z takimi raperami i składami jak: Baku Baku Skład, Slums Attack, Kaliber 44, Tede, Sistars, Abradab. Chętnie brał udział w bitwach freestylowych w całej Polsce. W 2003 roku razem z CNE wystartowali w telewizji VIVA Polska ze swoim programem "Rap Kanciapa", natomiast w 2006 roku w MTV Polska pojawił się ich program "Rap Pakamera". WSZ wyrósł na legendę polskiego rapu, a Paulina Nodzyńska z "Wyborcza.pl" postanowiła dowiedzieć się, co obecnie słychać u Wujka Samo Zło.

Wujek Samo Zło miał wielkie szczęście

Wujka Samo Zło można obecnie spotkać na ulicach Warszawy, sprzedającego używane książki. Raper skupił je po cenie hurtowej ze zlikwidowanych bibliotek. Mówi, że miał wielkie szczęście.

Miałem farta, że na nie trafiłem. Kupiłem po cenie hurtowej. Inaczej wylądowałyby na śmietniku albo poszłyby na przemiał - powiedział w reportażu - Promuję czytelnictwo niezbyt tradycyjnymi metodami. To wartość dać komuś książkę, dać jej nowe życie. Czytelnictwo spada, ludzie też mniej wypożyczają - dodał.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: NYCZ wygrał Rób Rap w Radiu ESKA. Przed nim wielka kariera!

WSZ zdradził, że za zarobione pieniądze często udaje mu się podreperować domowy budżet i opłacić rachunki.

Czasem ja pomagam, a czasem sam potrzebuję pomocy. Bywa, że książki pozwalają mi opłacić rachunki. Wychodzę z nimi na miasto, gdy zabraknie mi kasy - przyznał.

Wujek Samo Zło urodził się 20 lutego 1974 roku w Warszawie. Wychował się na Woli. Stara się wspierać swoją dzielnicę. W 2018 był kandydatem na radnego dzielnicy Wola startując z komitetu "Wygra Warszawa". Obecnie organizuje rowerowe wycieczki dla zainteresowanych i opowiada o historii Woli. Jego wielką pasją jest również malarstwo abstrakcyjne. Swoje prace wystawia na sprzedaż, a na Instagramie można zapoznać się z jego twórczością.

Smolasty w radio ESKA, cały wywiad
Listen on Spreaker.
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE