Żabson i bracia Golec na jednej trasie koncertowej? Wymowny komentarz Kuby Wojewódzkiego

i

Autor: AKPA

afera

Żabson i bracia Golec na jednej trasie koncertowej? Wymowny komentarz Kuby Wojewódzkiego

2024-06-17 14:31

Całkiem niedawno znowu zrobiło się głośno o braciach Golec, ale wcale nie za sprawą ich muzyki, a raczej przekonań. O Żabsonie można było usłyszeć, że nie podoba mu się to, że zakrętki są przymocowane do butelek "na stałe". Co łączy te dwie sprawy? Wydawałoby się, że nic. Pewną konotację odnalazł jednak Kuba Wojewódzki i nie omieszkał zostawić komentarza. Trzeba przyznać, że jest nieco wymowny. O co dokładnie chodzi?

Na ogół bracia Golec i Żabson nie mają nic wspólnego ze sobą. Łączy ich jedynie fakt, że we troje nazywani są artystami i działają w przestrzeni muzycznej. Na tym jednak koniec. Całkiem niedawno bracia Golec odnieśli się do całej sprawy nad Morskim Okiem, a Żabson skomentował fakt przymocowania zakrętki do butelki. Co to ma do rzeczy? W niecodzienny i dość wymowny sposób połączył ich Kuba Wojewódzki. W jednym ze swoich felietonów uznał, że czeka ich wspólna trasa koncertowa. Dlaczego? Chciałoby się powiedzieć, "co ma piernik do wiatraka"?

Kuba Wojewódzki o wspólnej trasie koncertowej braci Golec i Żabsona

Bracia Golec są ostatnio "na językach" mediów, a wszystko za sprawą ich podejścia do wykorzystywania koni nad Morskim Okiem. Paweł Golec powiedział w wywiadzie dla "Faktu": "Koń od zawsze był w górach, tak jak i owca. Wszystkie zwierzęta były w górach. Ludzie z tego żyją i po prostu mają takie biznesy. Dla mnie to jest naturalna rzecz. Jeżeli zwierzę jest dobrze traktowane, głaskane, karmione, to niech sobie wędruje. Uważam, że jest to dziwny temat i kompletnie nie rozumiem całego szumu wokół tego. Oczywiście zdaję sobie sprawę z tego, że musi to być wszystko zgodne z prawem, żeby to zwierzątko było szanowane. Trzeba pamiętać o odpoczynku i wszystkim. Koniec końców to zwierzęta mają służyć ludziom, a nie na odwrót". Swój głos w tej sprawie zabrał również Kuba Wojewódzki, który postanowił skomentować słowa Pawła Golca. "Proceder wykorzystywania koni nad Morskim Okiem jest jak kariera braci. Trudno właściwie wytłumaczyć, dlaczego trwa" - napisał w swojej rubryce w "Polityce". Czujne oko Wojewódzkiego wyhaczyło również moment, w którym Żabson skomentował nową dyrektywę, przez którą nakrętki od butelek, przymocowane są do nich "na stałe". Na jednym z koncertów powiedział: "O co z tym chodzi? Nie było mnie w Polsce miesiąc. Wracam i jest to. Gram sobie koncert, chcę odkręcić korek, żeby woda była otwarta i nie da rady jedną ręką, a w drugiej mam mikrofon. Ludzie, którzy to robią, nie myślą o innych zawodach, np. ktoś prowadzi auto i chce sobie odkręcić jedną ręką. To mega złe. Ludzie, którzy to projektują, powinni nie mieć wakacji". Te dwie sytuacje, Wojewódzki połączył w jedną całość. Wymownie skomentował, że Panowie powinni ruszyć z jedną trasą koncertową: "Raper Żabson w trakcie koncertu w Strzelcach Opolskich poinformował słuchaczy, że plastikowa zakrętka przymocowana do butelki to czyste zło. Jak słychać, wkrótce czeka go wspólna trasa z braćmi Golec" - czytamy. Wszystko wskazuje na to, że fani Golec uOrkiestry i Żabsona, nie zobaczą ich prędko na jednej scenie.

Niebywałe co robią bracia Golec przed każdym występem! Przedkoncertowe rytuały, o których nie mieliście pojęcia

Żabson to polski raper i autor tekstów. Urodził się 2 lipca w 1994 roku w Opocznie. Zadebiutował w 2015 roku, minialbumem zatytułowanym "NieKumam". Debiutancki album studyjny rapera ukazał się w 2018 roku pod nazwą "To ziomal". Współpracował z wykonawcami, takimi jak: Borixon, Białas, Kaz Bałagane, Solar, Sitek, Malik Montana, Quebonafide czy Young Leosia. Golec uOrkiestra to zespół muzyczny, który łączy w sobie muzykę folkową, pop, jazz, rock'n'rolla, R&B oraz etniczny powiew Karpat. Zespół powstał w 1998 roku z inicjatywy braci - Pawła i Łukasza Golców oraz żonę Łukasza - Edytę. Do największych przebojów zespołu należą: "Ściernisko", "Szarpany", "Crazy Is My Life", "Słodycze", "Młody maj", "Górą Ty" oraz "Pędzą konie".

Tak mieszka i żyje na co dzień Paweł Golec. Idyllyczne otoczenie!