Zenek na WOŚP 2021? Line-up finału może zaskoczyć... i to bardzo!

2021-01-25 8:11 kp
Jurek Owsiak
Autor: Mateusz Jagielski/East News

Wielkimi krokami zbliża się 29. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, podczas którego będą zbierane środki na rzecz laryngologii, otolaryngologii i diagnostyki głowy. Choć jak zawsze, na głównej scenie WOŚP w Warszawie nie zabraknie gwiazd, tym razem zabraknie publiczności - wszystko z powodu pandemii. Line-up finału WOŚP 2021 wygląda jednak bardzo interesująco.

Styczeń to już od niemal 30. lat niezmiennie miesiąc, w którym w całym kraju odbywają się finały Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy - na ulice wychodzą wolontariusze, a w miastach odbywają się koncerty i ciekawe spotkania, a wszystko po to, by zbierać fundusze na najpotrzebniejsze sprzęty do polskich szpitali. Przez lata udało się zebrać oszałamiające kwoty, a niemal w każdym szpitalu można spotkać przyrządy i łóżka z serduszkami WOŚP.

>> WOŚP: Lewandowscy, Chodakowska i Maffashion wspierają orkiestrę. Co można wylicytować?

Organizacja finału WOŚP 2021 jest znacznie trudniejsza niż tych poprzednich - wszystko z powodu pandemii koronawirusa. W tym roku publiczność nie będzie brała na żywo udziału w finałach w swoich miastach, a zamiast tego większość atrakcji będzie relacjonowana online. Również koncerty warszawskiego finału będzie można zobaczyć wirtualnie. Kto wystąpi? Niektórzy z widzów przecierali oczy ze zdumienia, gdy zobaczyli line-up...

ESKA XD #014

Zenek na WOŚP 2021. Zaskoczeni?

W poprzednim tygodniu Jurek Owsiak przedstawił pełen harmonogram występów na scenie WOŚP 2021 w Warszawie. Podczas finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy 2021 zagrają m.in. Kwiat Jabłoni, Marek Dyjak, Vavamuffin, Piersi, Dżem, Organek czy Karaś/ Rogucki. To muzycy, którzy od lat wspierają i są doskonale znani publiczności Festiwalu Pol'and'Rock (dawniej Woodstock), który Jurek Owsiak od lat organizuje w podziękowaniu dla wolontariuszy i wszystkich tych, którzy pomagają fundacji.

Część internautów ze zdziwieniem odkryła jednak, że w line-upie WOŚP 2021 znalazł się... Zenek. Dla wielu osób skojarzenie było jednoznaczne z gwiazdorem disco polo. Spieszymy wyjaśnić - chodzi tu o Zenka Kupatasę z zespołu Kabanos, który rozwija też z powodzeniem karierę solową.

Fani WOŚP w komentarzach nie powstrzymali się od żartów...

Zenkiem mnie przeraziliście, ale całe szczęście to nie ten !!! 😂😂😂

Jeszcze ktoś pomyśli że to inny Zenek 🤣🤣

Zaczęłam czytać i widzę Zenek i już mi się słabo zrobiło. Czytam dalej ..... Uf 😊

- czytamy.

A potrafilibyście wyobrazić sobie występ TAMTEGO Zenka na WOŚP? ;)

NAJNOWSZE