reaktywacja

Wielki powrót O.N.A. z Agnieszką Chylińską? Grzegorz Skawiński przyznał wprost

2024-06-24 14:59

O.N.A. to legenda polskiego rocka i heavy metalu. Grupa powstała w 1994 roku i wielu fanów marzy o jej reaktywacji. Muzycy rozeszli się w swoje strony i rozbujali już swoją karierę solową. Pojawił się jednak cień szansy, by do zespołu wróciła Agnieszka Chylińska. Głos w tej sprawie zabrał gitarzysta - Grzegorz Skawiński. Co dalej z O.N.A., wielki powrót?

Zespół O.N.A. został założony w 1994 roku i robił furorę do 2003 roku. Grupa słynęła nie tylko z tego, że podążała za światowymi trendami w muzyce, ale również z niezwykle charyzmatycznej wokalistki - Agnieszki Chylińskiej. O.N.A. zyskało ogromną sławę, a ich płyty rozbrzmiewały w milionach domów. Niebawem zespół będzie obchodził swoje 30-lecie. Czy to dobry moment na jego wielki powrót w pełnym składzie? Grzegorz Skawiński postanowił to skomentować.

Tak kiedyś wyglądali popularni polscy artyści. Grzegorz Skawiński miał włosy, a Katarzyna Nosowska wręcz przeciwnie! STARE ZDJĘCIA

Grzegorz Skawiński o przyszłości O.N.A.

Fani niezwykle marzą o tym, by O.N.A. powróciło w swoim słynnym składzie i zagrało chociaż kilka koncertów. Ostatni wspólny koncert miał miejsce w 2016 roku podczas 40-lecia działalności muzycznej Grzegorza Skawińskiego i Waldemara Tkaczyka. Zespół występował do 2003 roku w składzie: Agnieszka Chylińska, Grzegorz Skawiński, Waldemar Tkaczyk, Zbigniew Kraszewski oraz Wojciech Horny. Istnieje szansa na powrót zespołu w pełnym składzie? Na ten temat wypowiedział się Grzegorz Skawiński. "Podejrzewam, że byłaby szansa, ale wszyscy musieliby tego chcieć. Na razie nie wszyscy tego chcą. Tu jest problem, bo zespół O.N.A. to była grupa ludzi, która miała zajebisty flow między sobą. Przepływy energii, myśli. Przez ładnych parę lat fantastycznie się dogadywaliśmy. To była bardzo zgrana ekipa. Była w tym energia. (…) To była zasadnicza część naszej działalności koncertowej, sposobu, w jaki graliśmy, jak to robiliśmy, jak nagrywaliśmy płyty" - powiedział w wywiadzie w "MixtapeTV". Okazuje się, że jest również pewne ryzyko. "Jedyna rzecz, której się obawiam, to to, że gdybyśmy spróbowali to wskrzesić… Jestem ciekawy, czy byłby ten vibe, jaki mieliśmy, z którego wszystko się brało. Koncerty były killerskie. To było niesamowite, wszyscy czuliśmy nieprawdopodobną moc. Rzadko się zdarza, że wychodzisz i wiesz, że ta muzyka dociera wprost i wali po łbie. Obawiam się, czy bylibyśmy w stanie wznieść się jeszcze na ten poziom, bo to była istota zespołu. Nie chodzi o to, żeby zagrać trasę, bo nie mam żadnej wątpliwości, że sprawnie odegramy te utwory. Ale cała rzecz polega na tym duchu, który wtedy nas spajał. Jeśli fluidy by wróciły, to wtedy miałoby to sens. Podejrzewam, że wtedy byłoby jeszcze większe pier***nięcie" - dodał gitarzysta. Grzegorz Skawiński nie ukrywa, że chciałby zaangażować się w reaktywację O.N.A.. Mogłoby to nastąpić, gdyby udało im się zagrać chociaż jedną trasę koncertową. Muzyk uważa, że "wielki powrót" na jeden występ, nie ma większego sensu.

Wszystkie metamorfozy Agnieszki Chylińskiej. Artystka lubi zaszaleć!

O.N.A. ma na swoim koncie 5 albumów studyjnych: "Modlishka", "Bzzzzz", "T.R.I.P.", "Pieprz" oraz "Mrok". Do najpopularniejszych utworów zespołu należą: "Drzwi", "Znalazłam", "Krzyczę - jestem", "Kiedy powiem sobie dość", "Hystoryjka", "Niekochana", "Zmęczona" czy "Wszystko to co ja".

Agnieszka Chylińska z nowym tatuażem. Tak zmieniała się wokalistka!
Listen on Spreaker.