Wiedźmin 2: koronawirus na planie produkcji! Praca przerwana, zakażeni w izolacji

2020-11-08 11:10 kp
Wiedźmin
Autor: Rex Features/East News

Pandemia koronawirusa mocno utrudniła filmowcom pracę. Nawet, gdy ekipy seriali i filmów mogły wrócić na plan, regularnie muszą przerywać pracę z powodu kolejnych przypadków zakażeń. Tym razem koronawirus pojawił się na planie 2. sezonu Wiedźmina, co oznacza, że kręcenie kolejnych odcinków znów zostało zawieszone. Wiadomo, ile osób jest zakażonych.

Filmowcy starają się jak mogą, by mimo pandemii praca na planach filmowych trwała, a premiery seriali odbywały się na czas. Po wiosennym lockdownie wiele ekip wróciło do pracy, jednak szybko okazało się, że mimo zachowania reżimu sanitarnego - wiele razy widzieliśmy już zdjęcia aktorów w maseczkach między zdjęciami - nie udaje się powstrzymać przed zakażeniami, a co za tym idzie, przerwaniem zdjęć.

Z koronawirusem na planie zmagali się już chociażby aktorzy serialu Riverdale. Ostatnio zakażenia pojawiły się też na planie nowego filmu Olivii Wilde z Harrym Stylesem pt. Don't Worry Darling. Gwiazdor i inni aktorzy trafili na dwutygodniową kwarantannę.

>> Harry Styles trafił na kwarantannę! Koronawirus na planie Don't Worry Darling

Koronawirus na planie Wiedźmina

Jak donosi Variety, przypadki koronawirusa potwierdzono również na planie 2. sezonu Wiedźmina. Pozytywny wynik testu uzyskały cztery osoby z ekipy. W związku z sytuacją Netflix zarządził testy dla wszystkich członków ekipy - zarażeni nie należą jednak do grupy aktorów i zostali poddani izolacji.

Wiedźmin 2 kręcony jest w Arborfield Studios w Londynie. Jak czytamy, Netflix wznowi prace nad serialem, gdy tylko uzna to za bezpieczne. To nie pierwszy raz, gdy prace na planie Wiedźmina 2 zostały zawieszone. Jeszcze w macu koronawirusem zakaził się aktor Kristofer Hivju, który gra w serialu Nivellena. Wtedy aktorzy wrócili na plan dopiero w sierpniu.

NAJNOWSZE