To koniec aniołków Victoria's Secret! Marka chce "przedefiniować bycie sexy"

2021-06-17 10:39 kp
Victoria's Secret Fashion Show 2018
Autor: TIMOTHY A. CLARY/AFP/East News

Pokazy bielizny Victoria's Secret niemal nieprzerwanie od 1995 roku stanowiły jedno z najważniejszych wydarzeń w corocznym kalendarzu branży modowej. Najseksowniejsze modelki świata w skąpej bieliźnie przyciągały przed telewizory miliony widzów. Z tym już koniec. Marka Victoria's Secret ogłosiła, że rozstaje się z Aniołkami, by stworzyć nowe spojrzenie na "bycie sexy", uwzględniające różne potrzeby kobiet.

New York Times donosi, że nie zobaczymy więcej słynnych pokazów Victoria's Secret Fashion Show z tzw. Aniołkami - najseksowniejszymi modelkami świata, które spacerowały co roku po wybiegu w towarzystwie światowej sławy muzyków. Pokazy marki odbywały się od 1995 roku i przyciągały przed telewizory widownię na poziomie nawet 10 milionów widzów. W ostatnich latach oglądalność jednak spadała, a firma uznała, że najwyższy czas zmienić koncepcję reklamy ich bielizny.

Trendy w światowej modzie od dłuższego czasu ulegają poważnym zmianom. Kolejne marki poszerzają swoją ofertę o ubrania dla kobiet we wszystkich rozmiarach i rezygnują wyłącznie z modelek o idealnie szczupłej figurze w ich kampaniach reklamowych. Dziś stawia się na naturalność i promowanie zdrowego trybu życia. Modelki XS występujące w pokazach Victoria's Secret nie wpisują się już w ten trend.

Kim są ludzie EKIPY [FRIZ, WERSOW, TROMBA, MINI MAJK] | ESKA XD - Hotplota #25

To koniec pokazów Victoria's Secret

Victoria's Secret planuje rozpocząć teraz kampanię z udziałem kobiet o różnych figurach i potrzebach, znanych nie ze swojego wyglądu, a ze swoich osiągnięć. Zgodnie z informacjami New York Times zaproszenie do współpracy otrzymały już piłkarka Megan Rapinoe, narciarka Eileen Gu, modelka i prawniczka Paloma Essler, aktorka Priyanka Chopra, transgenderowa modelka Valentina Sampaio, pochodząca z Sudanu modelka Adut Akech i fotografka Amanda de Cadenet. Zadaniem pań będzie odkrycie na nowo, co oznacza słowo "sexy".

Kiedy świat się zmieniał, zbyt wolno reagowaliśmy. Musieliśmy przestać myśleć o tym, czego chcą mężczyźni i myśleć o tym, czego chcą kobiety.

- powiedział szef Victoria's Secret, Martin Waters.

Marka zmieniła nie tylko sposób promocji, ale i buduje nowy zarząd, w którym zasiądą wyłącznie kobiety.

Będziecie trochę tęsknić za Aniołkami?

NAJNOWSZE