Uczestnicy Big Brothera dopiero dowiedzieli się o koronawirusie! Polały się łzy

2020-03-18 9:01 kp
Big Brother
Autor: youtube.com / Promi Big Brother

Uczestnicy niemieckiego Big Brothera od początku lutego tego roku przebywają zamknięci w domu Wielkiego Brata. To oznacza, że - zgodnie z zasadami programu - dotąd nie mieli pojęcia o rozprzestrzeniającej się na świecie pandemii koronawirusa, zamkniętych szkołach i granicach, opustoszałych ulicach i tysiącach ofiar. Producenci podjęli jednak decyzję, by wyjaśnić im, co dzieje się na zewnątrz.

Producenci niemieckiego Big Brothera złamali najważniejszą zasadę programu o nieinformowaniu uczestników show o tym, co dzieje się w świecie zewnętrznym. Od 6 lutego 2020 czternaścioro uczestników nowej edycji przebywa w zamknięciu, co oznacza, że nie ma pojęcia o pandemii koronawirusa, która przeniosła się z Chin do Europy. Od kilku dni w niemieckich mediach toczyła się dyskusja o tym, czy śmiałkowie z domu Wielkiego Brata powinni dowiedzieć się o sytuacji wokół nich.

W końcu producenci niemieckiego Big Brothera podjęli bezprecedensową decyzję o wtajemniczeniu uczestników w sytuację na świecie. W tym celu w domu Wielkiego Brata zorganizowano specjalne spotkanie z lekarzem, który wyjaśnił im, jak rozprzestrzenia się pandemia koronawirusa.

Big Brother a koronawirus

Ostatni odcinek niemieckiego Big Brothera był więc odcinkiem specjalnym, w którym uczestnicy dowiedzieli się o koronawirusie. W ich domu pojawiło się stanowisko osłonięte w całości plexi, w którym pojawili się prowadzący show Jochen Schropp i lekarz Andreas Kaniewski. Uczestnikom pokazano wiadomości ze świata z ostatnich dni, zdjęci opustoszałych ulic i video z ich rodzinami, na których bliscy zapewniali ich, że są cali i zdrowi. Lekarz odpowiadał też na pytania uczestników, którzy bardzo emocjonalnie zareagowali na wieści o panującej pandemii.

Decyzję o poinformowaniu uczestników Big Brothera o koronawirusie skomentował rzecznik Endemol Shine Group.

Zdrowie i dobre samopoczucie uczestników Big Brothera jest naszym priorytetem. Wszystkie bieżące produkcje zostały poinformowane w zeszłym tygodniu, że w tym przypadku nie obowiązują zwykłe reguły formatu dotyczące wiadomości zewnętrznych, i poproszono o poinformowanie uczestników o zmieniającej się sytuacji dotyczącej COVID-19.

- czytamy.

Oto uczestnicy niemieckiego Big Brothera:

A tak wyglądało przekazanie im informacji o koronawirusie!

NAJNOWSZE