Rodzina królewska

i

Autor: Rex Features/East News Rodzina królewska na pogrzebie Elżbiety II

To Polka zrobiła nakrycia głowy dla rodziny królewskiej. Jeden z nich włożyła na pogrzeb księżniczka Charlotte

2022-09-20 12:49

Na pogrzebie królowej Elżbiety II pojawił się polski akcent. Nasza rodaczka, modystka Monika Ciesiełkiewicz wykonała nakrycia głowy dla członków rodziny królewskiej. Jednemu z portali wyznała, jak wyglądały przygotowania do tej uroczystości, opowiadając o wyzwaniach, z którymi musiała się zmierzyć.

Polska projektantka modowa Monika Ciesiełkiewicz jest osobistością znaną w Wielkiej Brytanii. Modystka współpracuje z Jane Taylor - projektantką rodziny królewskiej, która specjalizuje się w wykonywaniu nakryć głowy dla royalsów. Efekty ich pracy oglądał niedawno cały świat podczas uroczystości pogrzebowej królowej Elżbiety II, która odbyła się w poniedziałek 20 września 2022.

W kapeluszach Moniki Cieiełkiewicz chodzą największe osobistości

Monika Ciesiełkiewicz do Londynu pojechała wiele lat temu, w pogoni za swoją miłością. Po rozstaniu z mężczyzną nie wróciła na stałe do Polski. Zakochana w Londynie postanowiła związać życie z Wielką Brytanią. Trafiła do pracowni modowej Philipa Treacy'ego, gdzie tworzyła nakrycia głowy dla Lady Gagi czy Demi Moore, a z czasem również dla członkiń rodziny królewskiej. Inspiracje znajduje w samym Londynie: "Z jednej strony stateczki i pływające łabędzie, a z drugiej światowe centrum biznesowe". Ma na koncie kilka tysięcy sztuk kapeluszy wykonanych własnoręcznie, których wartość sięga nawet 100 tysięcy złotych.

Obecnie tworzy w pracowni Jane Taylor. Po śmierci królowej Elżbiety II spłynęło wiele zamówień, które musiały być wykonane w bardzo krótkim czasie, co było nie lada wyzwaniem, o czym powiedziała w jednym z wywiadów.

Takie nakrycie głowy powstaje przynajmniej jeden dzień. Teraz musiałyśmy pracować szybciej. Ważna była odpowiednia strategia - tak, by przygotować wszystko na czas, ale bez straty dla jakości wykonania - powiedziała w wywiadzie dla serwisu "Wirtualna Polska".

Monika Ciesiełkiewicz wyjaśniła również, co jest ważne przy tworzeniu nakryć głowy.

Nakrycie głowy na pogrzeb królowej musi być czarne, raczej skromne, ale jednocześnie powinno się czymś wyróżniać. Poza tym każdy kapelusz musi być inny, fasony nie mogą się dublować. Intensywna praca nad nimi trwała przez cały tydzień, także nocami - podkreśliła Polka.

U kogo można było zobaczyć nakrycia głowy wykonane przez polską projektantkę? 14 września 2022, podczas ceremonii odprowadzenia trumny z ciałem Elżbiety II do Pałacu Westminster, na głowie Kate Middleton można było zobaczyć toczek z woalką wykonany przez Monikę Ciesiełkiewicz, projektu Jane Taylor.

Toczek zrobiony przez nas włożyła tego dnia również Sophie Wessex. Jej córka, Louise Windsor, wybrała opaskę projektu Taylor. (...) Sophie Wessex włożyła kapelusz wykonany przeze mnie, projektu Jane Taylor, z dodatkiem kwiatów, które komponują się z haftami na płaszczu. (...) Cieszę się, że w kapeluszu zaprezentowała się także Charlotte - dodała modystka.

Monika wspomniała również, że obecnie to Kate Middleton wyznacza modowe trendy, a wzrok mediów najczęściej skierowany jest w jej stronę, a modystka cieszy się, że kolejne pokolenia rodziny królewskiej lubują się w oryginalnych kapeluszach.

Księżniczka Charlotte

i

Autor: Rex Features/East News Księżniczka Charlotte w kapeluszu projektu Jane Taylor, wykonanym przez Polkę - Monikę Ciesiełkiewicz
Doda oszukana przez ekipę i fanów. Mocno ją zawiedli!