Daria Górska, Tik Tok

i

Autor: Screen/TikTok/@gorskadaria Tiktokerka Daria Górska od dwóch lat nie goli nóg

Hity internetu

Tiktokerka od dwóch lat nie goli nóg. Spotkała ją bardzo przykra sytuacja w PKP

2023-08-09 14:51

Niegolone owłosienie u kobiet nadal budzi wiele kontrowersji. Do tego stopnia, że niektórzy uważają je wręcz na obrzydliwe. Przekonała się o tym tiktokerka Daria Górska, która musiała w pociągu wysłuchiwać przykrych uwag na temat swojego ciała.

Polska tiktokerka Daria Górska przyznała w mediach społecznościowych, że od dwóch lat nie goliła nóg i choć to coraz powszechniejsze zjawisko, wśród kobiet, które cenią sobie naturalny wygląd, nadal budzi to wielkie poruszenie wśród tych, dla których to niecodzienny widok.

ESKA SUMMER CITY SPACE PARK

Tiktokerka musiała znosić niewybredne komentarze współpasażerki

Daria Górska jadąc pociągiem, musiała wysłuchiwać nieprzyjemnych komentarzy pod swoim adresem, ze strony niezbyt kulturalnej młodej dziewczyny która siedziała obok niej.

Siedziałam sobie spokojnie w pociągu. Cały czas miałam słuchawki na uszach. (...) Obok mnie siedziała parka, która dopiero co się poznała. (...) I w którymś momencie ta laska dość głośno skomentowała: "Jezu, ja to bym w takich nogach nigdy z domu nie wyszła!"- powiedziała za pośrednictwem Tik Toka - Co około trzy minuty wtrącała: "Nie mogę patrzeć na te nogi"; "Z takimi włosami do ludzi? Ja to bym w życiu sobie na to nie pozwoliła"; "Ja to bym się brzydziła dotknąć takich nóg" - dodała.

Filmik obejrzało już ok. 3,5 mln osób, aby usłyszeć historię Darii. Niestety niektóre osoby nadal szokuje widok nieogolonych pach, nóg czy bikini, choć, jak wiadomo, przed I wojną światową nikt nie nie przejmował się owłosieniem i nikt nie robił z tego wielkiej sensacji.

Dopiero, gdy w 1914 roku na łamach czasopisma Harper’s Bazaar zaczęto promować depilację, a w 2015 roku Milady Décolleté zachęcała do korzystania z maszynki do golenia, panie zaczęły eksperymentować z własnym ciałem i usuwać zbędne ich zdaniem owłosienie. Od tamtej pory, w kobiecych magazynach coraz częściej pokazywano zupełnie gładkie kobiece ciała, a jakikolwiek owłosienie zaczęło być powodem do wstydu.

Wiele współczesnych gwiazd, próbowało zmieniać te stereotypowe myślenie i pokazywać się publicznie z naturalnym owłosieniem. Julia Roberts, Madonna, Juliette Lewis, Emily Ratajkowski, Julia Michaels, Rowan Blanchard, Michelle Rodriguez czy Alyssa Milano bez ogródek pokazywały, jak ich ciała wyglądają bez depilacji.

Daria Górska, Tik Tok

i

Autor: Screen/TikTok/@gorskadaria Daria Górska, Tik Tok