The Weeknd przekazał pieniądze na pomoc mieszkańcom Bejrutu! Konkretna kwota

2020-08-13 13:25 KP
The Weeknd
Autor: Deborah Lowery/Polaris Images/East News

Tragedia w Bejrucie wstrząsnęła światem. Dziś wiele państw i osób prywatnych przekazuje fundusze lub rusza na miejsce, by pomóc tym, którzy najbardziej ucierpieli w wyniku przerażającego wybuchu, do którego w stolicy Libanu doszło 4 sierpnia. Do tych, którzy nie zostali obojętni na tragedię mieszkańców Bejrutu, dołączył The Weeknd.

The Weeknd już wiele razy udowadniał, że nie jest mu obojętny los innych. Gwiazdor chętnie angażuje się we wszelkie akcje charytatywne, a gdy na świecie dzieje się coś naprawdę złego, natychmiast rusza na pomoc. Tak jest i tym razem, kiedy to setki tysięcy osób w Bejrucie straciły swoje domy w wyniku eksplozji z początku sierpnia.

4 sierpnia w porcie w Bejrucie eksplodowała saletra amonowa, przechowywana tam od czasu konfiskaty z jednego ze statków w 2014 roku. W wyniku ogromnego wybuchu zginęło ponad 200 osób, ponad 6 tysięcy zostało rannych, a ponad 250 tysięcy osób straciło swoje domy i dobytek. Mieszkańcy Bejrutu potrzebują pomocy - już od wielu dni docierają do nich odziały pomocowe i pomoc finansowa z całego świata.

The Weeknd na pomoc Libańczykom

Do osób zaangażowanych w pomoc poszkodowanym w wyniku wybuchu dołączył The Weeknd. Gwiazdor przekazał 300 tysięcy dolarów, które zostaną rozdysponowane między trzema organizacjami - Libańskim Czerwonym Krzyżem, World Food Programme oraz Children's Centre.

O geście The Weeknda powiedział jego menedżer, mający libańskie korzenie Wassim ''Sal'' Slaiby:

Jestem zaszczycony, że pracuję z artystami, którzy tak głęboko troszczą się o świat, a teraz o naszych braci i siostry z Libanu, którzy cierpią i potrzebują naszej zbiorowej pomocy.

- czytamy w TMZ.

Eksplozja w Bejrucie
Autor: AP/Associated Press/East News
NAJNOWSZE