Te gwiazdy to iluminaci!? Kto według teorii spiskowych należy do tajnej organizacji?

2019-09-28 23:00

Dawno temu istniał Zakon Iluminatów. Dziś to przede wszystkim źródło różnorakich plotek i teorii spiskowych, które mówią, że ludźmi rządzą iluminaci. Oczywiście nie może ich brakować w show-biznesie. Kto zawdzięcza sukces tajemniczym mocom?

Zakon Iluminatów to założone w XVIII wieku stowarzyszenie. Za pomocą nauki i moralnej doskonałości chcieli zdobyć władzę nad wszystkimi ludźmi. Zakon miał zbierać w jednym miejscu wszystkich wielki myślicieli, by ci mogli się wzajemnie doskonalić. Organizacja była wzorowana na innym tajnym stowarzyszeniu, masonach.

Jednak już kilka lat po założeniu Zakonu Iluminatów rząd zdelegalizował wszystkie tajne stowarzyszenia. Oficjalnie Iluminaci zakończyli wtedy swoją działalność. Jednak do dziś ich tradycje i obyczaje są źródłem niezliczonych teorii spiskowych.

Oczywiście Iluminaci nie mogli ominąć show-biznesu. Przez lata wiele gwiazd było oskarżanych o należenie do tajemniczego zgrupowania. Jakie były na to dowody? Przeważnie bardzo marne. Wystarczyło, że ktoś wykonał w teledysku gest, który przypominał starodawny symbol Iluminatów

Iluminaci wśród gwiazd

O należenie do tajnego stowarzyszenia została oskarżona na przykład Angelina Jolie. Dlaczego? Bo usunęła sobie piersi! Myśleliście, że zrobiła to, by chronić się przed rakiem? Otóż nie. Chodziło o "większe dobro Iluminatów", cokolwiek to znaczy.

Inna osoba, która według teorii spiskowych ma związek z Iluminatami to Paris Hilton. W ogóle cała rodzina Hiltonów zawdzięcza swój sukces tajemnym związkom. Kiedy w 2007 roku Paris trafiła do szpitala psychiatrycznego, tak naprawdę jej umysł badali Iluminaci.

Do Iluminatów należy też Kanye West. Jego klip do Power jest wypełniony tajemnymi symbolami i znakami. Podobnie jak klip What Now, który nagrała Iluminatka Rihanna.

Kto jeszcze ma związek z podziemną organizacją? Albo przynajmniej twórcy internetowych spisków są przekonani, że tak jest... Zobaczcie w naszej galerii!

NAJNOWSZE