Taniec z gwiazdami 2020: uczestnik miał wypadek. Sylwester Wilk stracił nogę

2020-01-23 15:11 kp
Sylwester Wilk
Autor: Instagram/ Sylwester Wilk

Poznaliśmy kolejnego uczestnika Tańca z gwiazdami 2020. Sylwester Wilk ma za sobą wyjątkowo trudne chwile, a jego historia to gotowy scenariusz na film. Zaledwie w sierpniu 2019 roku Sylwester Wilk miał bardzo poważny wypadek na motocyklu, w wyniku którego stracił nogę. Uczestnik Ninja Warrior nie poddał się jednak i dziś można mu pozazdrościć sprawności. Jak poradzi sobie na parkiecie?

Kolejnym uczestnikiem Tańca z gwiazdami 2020 został Sylwester Wilk. Doskonale znają go fani programu Ninja Warrior Polska, w którym Sylwester Wilk zachwycił swoją niezwykłą sprawnością. O jego sile walki można było przekonać się jednak w znacznie trudniejszej, życiowej sytuacji.

W sierpniu 2019 roku, krótko przed emisją Ninja Warrior Polska Sylwester Wilk uległ bardzo poważnemu wypadkowi na motocyklu. Sportowiec uszedł z życiem, jednak w wyniku uderzenia w asfalt stracił nogę. Na początku września 2019 roku Sylwester opublikował na Instagramie pierwsze video po amputacji.

Wyświetl ten post na Instagramie.
Od wypadku minęły 3 tygodnie. Początki były trudne. Każdy ruch był dla mnie wyzwaniem. Na szczęście dzięki współpracy ze specjalistami z dnia na dzień jest coraz lepiej. Nie czuje już żadnych ograniczeń w poruszaniu się. Noga boli codziennie, ale ból zmalał do poziomu, który jestem w stanie znieść i z którym da się funkcjonować. Moja wola walki I chęć powrotu do biegania momentami zaskakuje mnie samego. Każdego dnia zaciskam zęby i walczę o powrót do zdrowia. Jeżdżę na akupunkturę, korzystam z pomocy dwóch fizjoterapeutów oraz specjalisty od protez. Niestety praca nad moją sprawnością jest kosztowna. Na ten moment miesięczny koszt rehabilitacji szacujemy na ok 6tys złotych. Oczywiście nie wliczając takich rzeczy jak np wózek inwalidzki za 3tys, który na szczęście zrefundował nam NFZ oraz innych drobnych wydatków tj suplementy, które dostałem w prezencie od dobrych ludzi. Cały czas mówimy o kosztach przed zabawą z protezami. Gdy rozpoczniemy proces protezowania bedziemy mogli mówić o kosztach w setkach tysięcy. Jeśli chciałbyś mnie wesprzeć w mojej drodze po marzenia i pomóc mi "stanąć na nogi" oraz wrócić do biegania i ścigania się na najwyższym poziomie zapraszam Cię na www.razemdlawilka.pl gdzie nadal trwa zbiórka pieniędzy, dzięki którym będę mógł spełnić swoje marzenia. Moim celem jest medal dla Polski. Nie widzę innej drogi. #razemdlawilka #razem #razemmożemywszystko #paraolimpiada #paraolimpic #ocr #running #crossfit #amputacja Post udostępniony przez Sylwester Wilk (@wilktrenuje)

Jeszcze wtedy nikt nie mógł się spodziewać, że Sylwester Wilk nie tylko się nie podda, ale pokaże siłę, na jaką niewielu byłoby stać. Już dwa tygodnie później Sylwek robił to...

Taniec z gwiazdami 2020: Sylwester Wilk kolejnym uczestnikiem

Teraz przed Sylwestrem Wilkiem kolejne wyzwanie - Taniec z gwiazdami 2020! To właśnie on został kolejnym uczestnikiem show i nie mamy wątpliwości, że zawstydzi swoją sprawnością niejednego tanecznego przeciwnika!

Prawdziwy Wojownik @wilktrenuje 💪🏻 Urodzony sportowiec! Po Jego świetnym starcie w programie @ninjawarriorpolska stracił nogę w wypadku motocyklowym. Ma założoną sportową protezę i przygotowuje się właśnie do startu w igrzyskach paraolimpijskich w Paryżu. Ale najpierw sprawdzi się na naszym parkiecie 🕺🏻🌟

- czytamy na Instagramie Tańca z gwiazdami 2020. Sylwester Wilk nagrał też na Insta Story kilka słów dla fanów.

A więc oficjalnie zostaję kolejnym uczestnikiem Tańca z gwiazdami. Cóż mogę powiedzieć - oglądajcie, śledźcie na bieżąco, będzie się działo i postaram się dać z siebie jak najwięcej. Tancerzem nie jestem i nigdy nim nie byłem, ale postaram się wcielić w tę rolę i odegrać ją jak najlepiej.

- powiedział Sylwester Wilk.

Trzymamy za niego kciuki! Przypomnijmy, że dotąd oficjalnie potwierdzono udział w Tańcu z gwiazdami 2020 Marcina Bosaka, Anny Karwan, Bogdana Kalusa, Edyty Zając, Tomasza Oświecińskiego i Nicole Bogdanowicz.

NAJNOWSZE