Tak zmieniał się Elliot Page. Pamiętacie początki jego kariery?

2020-12-05 19:00 kp

Fani Ellen Page mają już oficjalnie nowego idola - Elliota Page. Gwiazda Umbrella Academy ogłosiła w mijającym tygodniu, że jest osobą transgenderową i poprosiła, by zwracać się do niej zaimkami "on" lub "oni" i nazywać Elliotem. Największe serwisy filmowe zdążyły już odpowiedzieć na prośbę aktora i zmieniły jego imię na swoich stronach. A pamiętacie, jak Elliot Page zaczynał karierę?

O oświadczeniu Elliota Page, znanego wcześniej jako aktorka Ellen Page, pisały serwisy z całego świata. Aktor od lat należy do grupy najbardziej cenionych gwiazd kina i ma za sobą kobiece role w takich produkcjach jak Juno czy Zakochani w Rzymie. Ostatnio fani gwiazdy podziwiają ją w serialu Umbrella Academy. Netflix szybko zareagował zresztą na prośbę aktora i dziś w obsadzie zamiast Ellen Page widzimy Elliota Page.

Oświadczenie Elliota Page spotkało się z ogromnym wsparciem ze strony jego fanów. Choć aktor od lat oficjalnie żył w związku z Emmą Portner, a w 2018 roku wziął z nią ślub, doskonale zdaje sobie sprawę z tego, że osoby transgenderowe wciąż spotykają się z hejtem i dyskryminacją. Swoim wyznaniem tym bardziej chce pomóc tym, którzy są w podobnej sytuacji do niego.

ESKA XD EXTRA

Początki kariery Elliota Page

Pamiętacie, jak Elliot Page rozpoczynał karierę? Aktor - jeszcze jako Ellen Page - występował przed kamerą od 10 roku życia. Pierwszą naprawdę ważną rolę zdobył w 2005 roku. To wtedy wystąpił w horrorze Pułapka, a jego talent aktorski zaczęli doceniać kolejni twórcy. W 2007 roku zagrał w głośnym filmie Juno, gdzie wcielił się w rolę nastolatki zachodzącej w ciążę. Za tę rolę został nominowany do Oscara jako najlepsza aktorka pierwszoplanowa. W kolejnych latach Elliot Page występował w takich produkcjach jak Incepcja, Zakochani w Rzymie czy X-Men: Przeszłość, która nadejdzie.

W 2014 roku Elliot Page wyznał, że jest lesbijką, a w 2018 roku wziął ślub z Emmą Portner. W ubiegłym roku gwiazdor dodał na swój Instagram zdjęcie, na którym pokazał swoją metamorfozę na przełomie lat i napisał:

Ukrywałem się na początku dekady. To było okropne. Mam takie szczęście, że żyję swoją prawdą i k*** uwielbiam być queer.

- pisał.

My przypominamy więcej zdjęć Elliota Page z początku jego kariery!

NAJNOWSZE