Maciej Kurzajewski

i

Autor: AKPA Maciej Kurzajewski przechodzi do konkurencji?

Gwiazdy

Szykuje się transfer dekady? Maciej Kurzajewski na celowniku dużej stacji

2024-04-09 17:20

Maciej Kurzajewski od lat był związany z Telewizją Polską. Zmiany, które niedawno dotknęły wielu dziennikarzy związanych z publicznym nadawcą, nie ominęły również jego. Wraz z początkiem roku dziennikarz pożegnał się ze stacją. Od tamtej pory Kurzajewski nie podjął pracy u konkurencji, jednak teraz pojawiły się informacje, że może przejść do jednej z dużych stacji.

Maciej Kurzajewski swoją przygodę z Telewizją Polską rozpoczął w 1993 roku. Wówczas będąc jeszcze na pierwszym roku studiów odbywał staż pod okiem wybitnego dziennikarza sportowego - Włodzimierza Szaranowicza. Właśnie w dziale sportowym rozwijał swoją karierę. Widzowie doskonale znają go z komentowania najważniejszych wydarzeń sportowych, między innymi Igrzysk Olimpijskich, czy zawodów w skokach narciarskich i studia przed meczami w piłce nożnej. Później zaczął prowadzić także programy rozrywkowe i śniadaniowe, między innymi "Kawa czy herbata?" oraz "Pytaniu na śniadanie". W tym ostatnim od 2020 roku tworzył duet ze swoją obecną życiową partnerką, aktorką i prezenterką - Katarzyną Cichopek.

Maciej Kurzajewski: Wnuczka pogodzi prezentera i jego byłą żonę Paulinę Smaszcz?

Maciej Kurzajewski dołączy do Polsatu?

Zwolnienie dziennikarza, który od lat był twarzą stacji, był dla wszystkich wielkim zaskoczeniem. Choć wielu zwolnionych z Telewizji Publicznej dziennikarzy zdecydowało się na przejście do Telewizji Republika, to Maciej Kurzajewski nadal pozostaje dostępny na rynku pracy. Po zakończeniu współpracy z TVP zwiedzał świat, a następnie ruszył wraz z Cichopek z podcastem "Serio?". Teraz jednak w sieci pojawiły się informacje, jakoby zatrudnieniem dziennikarza miała być zainteresowana jedna z konkurencyjnych stacji.

Jak donosi Super Express, Maciej Kurzajewski znalazł się na celowniku Telewizji Polsat. Włodarze stacji chętnie widzieliby go w kanale sportowym stacji.

Stacja bardzo miałaby ogromny pożytek z pozyskania takiej gwiazdy, a dyrektor Edward Miszczak ma też dla niego plany na przyszłość. Niewykluczone, że związane z nowym programem śniadaniowym, nad którym pracuje Polsat - podaje źródło Super Expressu.

Sam Kurzajewski nie odniósł się do tych doniesień, jednak jeśli spekulacje okazałyby się prawdziwe, z pewnością byłby to transfer dziesięciolecia! Podobno stacja ma być zainteresowana również Katarzyną Cichopek, która mogłaby dołączyć do wracającego na antenę show "Must Be The Music".