Cannes 2023

i

Autor: Daniel Cole/Associated Press/East News Cannes 2023 - ukraińska modelka oblewa się sztuczną krwią

Cannes 2023

Szokujące sceny w Cannes. Ochroniarze musieli szybko interweniować

2023-05-25 18:01

Chaos w Cannes. Ukraińska modelka, chcąc zwrócić uwagę całego świata na trwający w Ukrainie konflikt zbrojny, oblała się sztuczną krwią. Zrobiła to na czerwonym dywanie. Fotoreporterzy uwiecznili tę niecodzienną sytuację, a zdjęcia zalały internet.

76. Festiwal Filmowy w Cannes trwa w najlepsze, a od 16 maja 2023 na czerwonym dywanie pojawiła się już cała plejada gwiazd kina i nie tylko. Trwają również pokazy filmowe, które przyciągają bardziej i mniej znanych celebrytów. Ważnym elementem imprezy jest również czerwony dywan, na którym warto się pokazać i zapozwać fotoreporterom. Nie lada zaskoczeniem była jedna z gwiazd, która wystąpiła w czerwono-żółtej sukni. Kolory nie były jednak przypadkowe, gdyż są to barwy ukraińskiej flagi. Gdy kobieta weszła na schody pałacu festiwalowego, zrobiła coś czego nikt się nie spodziewał.

Eska Daje Szkołę - Król Karol

W jednym momencie wszystkie oczy zostały zwrócone w stronę ukraińskiej modelki, która wchodząc po schodach, nagle sięgnęła za dekolt, wyjęła woreczki z gęstą substancją i zaczęła się nią polewać. okazało się, żę to sztuczna krew. Ochroniarze natychmiast zareagowali, wyprowadzając kobietę poza teren festiwalu. Fotoreporterzy zdążyli jednak uchwycić kluczowy moment całego performance'u.

Modelka miała na celu zwrócić uwagę wszystkich na toczący się w Ukrainie konflikt zbrojny, a jednocześnie wyrazić swoje wsparcie dla narodu. Pewnie zastanawiacie się, jak znalazła się na czerwonym dywanie. Otóż, to nic trudnego. Wystarczy kupić bilet na premierę filmową, ubrać się odpowiednio do wydarzenia i tak można ruszać na czerwony dywan. Poniżej obejrzycie filmik, na którym widać, ukraińską modelkę w akcji.