Skra pokonała Lokomotiv !!!

2006-11-21 11:18

Sportowa sensacja

Wielki sukces odnieśli siatkarze BOT Skry Bełchatów w swoim debiucie w Lidze Mistrzów. Bełchatowianie pokonali jeden z najsilniejszych zespołów Europy - Lokomotiw Biełgorod 3:1. Pierwszego seta Skra wygrała do dwudziestu. W drugim na parkiecie rządzili goście, mający w składzie pół reprezentacji Rosji - było 16:25. Trzecią partię rozpoczęła imponująca seria zagrywek Michała Winiarskiego - z 0:2 zrobiło się 7:2. Trudno było stracić tak dużą przewagę. Znów 25:20 dla Skry. W czwartym secie walka punkt za punkt. Końcówka była wręcz niesamowita. 23:22 dla Lokomotiwu. Skuteczna kiwka Winiarskiego daje remis. Blok Stelmacha i Wnuka i 24:23 dla gospodarzy. Winiarski z Wnukiem blokują Rosjanina, razem właściwie podbijają piłkę nogami, by po chwili ze wspaniałą publicznością cieszyć się ze zwycięstwa po fantastycznym ataku Winiarskiego. 25:23, zwycięstwo 3:1 w pierwszej piłce meczowej. Bełchatowianie pokazali, że mogą powalczyć - i wygrać - z najmocniejszymi drużynami Europy. A następny mecz Ligi Mistrzów - za tydzień, w Bułgarii, z Lewskim Sofia.