Choroba Seleny Gomez to temat do żartów? Peacock przeprasza za skecz o przeszczepie

2020-11-29 10:55 es
Selena Gomez
Autor: VALERIE MACON/AFP/East News

Selena Gomez chorowała na toczeń. Piosenkarka potrzebowała pilnie przeszczepu nerki, którą dostała od przyjaciółki. Telewizja Peacock zrobiła z tego skecz w programie Saved By the Bell. Zostali mocno skrytykowani i przeprosili!

Selena Gomez mimo młodego wieku ma za sobą poważne choroby. W 2017 roku gwiazda opowiedziała o tym, jak latem przeszła przeszczep nerki. Pięć lat wcześniej Selena Gomez zachorowała na toczeń. Choroba autoimmunologiczna zagrażała jej życiu i potrzebny był przeszczep. Gwiazda dostała nerkę od bliskiej przyjaciółki Francii Raisy.

Twórcy programu Saved By the Bell uznali, że to doskonały temat do żartów.

W Polsce zapłacisz okiem. Zobacz jak | ESKA XD - Mobmania #10

Twórcy Saved By the Bell przepraszają Selenę Gomez

Choroba Seleny Gomez została pokazana w odcinku programu Saved By the Bell. W szóstym odcinku show studentom Bayside High skonfiskowano telefony i nie wiedzą, co robić bez dostępu do internetu. W jednej scenie dwoje uczniów spiera się o to, kto przekazał nerkę Selenie Gomez w 2017 roku po tym, jak wiele lat wcześniej zdiagnozowano u niej toczeń. Nie mają natychmiastowego dostępu do sieci, aby poznać odpowiedź na swoje pytania.

Zdaniem internautów choroba Seleny Gomez została wykorzystana w niewłaściwy sposób i bez wrażliwości. Fraza „Respect Selena Gomez” zyskała popularność na Twitterze. Twórcy serialu przeprosili. I przekazali darowiznę fundacji Seleny Gomez.

Przepraszamy. Nigdy nie było naszym zamiarem lekceważenie stanu zdrowia Seleny. Skontaktowaliśmy się z jej zespołem i przekażemy darowiznę na jej organizację charytatywną, The Selena Gomez Fund for Lupus Research w USC.

Peacock, NBC Universal i Producenci wykonawczy serialu powiedzieli w oświadczeniu złożonym w sobotę The Hollywood Reporter.

NAJNOWSZE