Sean Connery: przyczyny śmierci ujawnione. Na co zmarł aktor?

2020-11-30 10:09 kp
Sean Connery w 2017 roku
Autor: BrosNYC / BACKGRID/EAST NEWS

31 października 2020 roku świat pożegnał jednego z najbardziej znanych aktorów w historii, Seana Connery'ego. Gwiazdor zapisał się w historii kina przede wszystkim jako legendarny, pierwszy James Bond. Sean Connery miał 90 lat i zmarł w swoim domu na Bahamach. Teraz ujawniono oficjalne przyczyny jego śmierci. Szczegóły na Hotplota.pl.

Odejście Seana Connery'ego to wielka strata dla światowego kina. Choć aktor już od wielu lat nie pojawiał się na ekranie, jego role zapisały się w filmowym kanonie tak bardzo, że wydawało się, że Connery wciąż jest aktywny zawodowo. Fani najbardziej pamiętają oczywiście jego niezapomniane role Jamesa Bonda, czy Jima Malone'a w Nietykalnych, za którą otrzymał Oscara.

Informacja o śmierci Seana Connery'ego obiegła świat 1 listopada 2020 roku. Gwiazdor zmarł we śnie 31 października w swoim domu na Bahamach, otoczony bliskimi. Miał 90 lat.

ESKA XD EXTRA

Sean Connery - przyczyny śmierci

Jak zdradziła żona gwiazdora, Sean Connery od dłuższego czasu walczył z demencją. Teraz ujawniono oficjalne przyczyny śmierci gwiazdora. Jak można przeczytać na akcie zgonu opublikowanym przez serwis TMZ, 90-letni aktor zmarł z powodu niewydolności oddechowej w wyniku zapalenia płuc, starości i migotania przedsionków. Zgodnie z dokumentami Connery zmarł 31 października o 1:30.

Po śmierci Seana Connery'ego fani na całym świecie opłakiwali gwiazdora i wspominali swoje ulubione filmy z jego udziałem. Odejście pierwszego filmowego Jamesa Bonda to wielka strata dla kina - jego warsztat był wzorem dla wielu młodych aktorów.

Micheline Roquebrune i Sean Connery w 2013 roku
Autor: Ron Asadorian / Splash News/EAST NEWS
Sean Connery i Harrison Ford w 2006 roku
Autor: EVERETT COLLECTION/EAST NEWS
NAJNOWSZE