Zapomniane gwiazdy

Ryszard Rembiszewski jako "Pana Lotto" czytał szczęśliwe numerki. Nie uwierzycie, jak dziś wygląda!

2024-06-24 10:26

Ryszard Rembiszewski jest znanym prezenterem telewizyjnym i radiowym, a także lektorem, konferansjerem i aktorem. Widzom doskonale jest znany jako "Pana Lotto", gdyż przez ponad ćwierć wieku czytał Polakom szczęśliwe numerki w programie Studio Lotto w losowaniach Totalizatora Sportowego, które były emitowane na antenie Telewizji Polskiej, a następnie w Polsacie. Na przestrzeni lat Ryszard Rembiszewski bardzo się zmienił, a na nowych zdjęciach jest uderzająco podobny do hollywoodzkiego aktora!

Ryszard Rembiszewski z wykształcenia jest filologiem polskim ze specjalizacją teatralną. Dzięki charakterystycznemu głosowi został zatrudniony w roli spikera w Polskim Radiu. W latach 80. trafił do telewizji, gdzie był lektorem programów publicystycznych i kulturalnych. Następnie na przełomie lat 80. i 90. był prowadzącym popularnego programu "Koncert życzeń", a w 1991 roku komentował po raz pierwszy emitowany w Polsce Konkursu Piosenki Eurowizji. Jednak największą popularność Ryszard Rembiszewski zyskał dzięki roli prowadzącego Studio Lotto, w którym w latach 1983–2008 czytał wylosowane numery. Od tamtej pory przylgnęły do niego przydomki "Pan Lotto" i "Pan Totolotek".

Najlepsze seriale ostatnich lat — subiektywna lista TOP10

Prowadził wiele festiwali, imprez i koncertów. Choć wielu kojarzy go właśnie ze Studia Lotto, to Ryszard Rembiszewski na swoim koncie ma także występy w polskich produkcjach. W roku 1968 zagrał w filmie krótkometrażowym Andrzeja Wajdy "Przekładaniec", a rok później w produkcji tegoż reżysera "Polowanie na muchy". Na swoim koncie ma także rolę w jednym z odcinków popularnego serialu komediowego "Świat według Kiepskich".

Ryszard Rembiszewski wygląda, jak popularny hollywoodzki aktor!

Ryszard Rembiszewski w pamięci widzów zapadł jako elegancki dżentelmen z przyprószonymi siwizną włosami. Słynny "Pan Lotto" już jakiś czas temu zniknął ze świata show-biznesu i zamieszkał w Hiszpanii, gdzie znakomicie się odnalazł. Od czasu do czasu pojawia się w Polsce, a na zdjęciach widać, że na przestrzeni lat bardzo się zmienił. Fani widzą w nim uderzające podobieństwo do znakomitego hollywoodzkiego aktora Richarda Gere'a.

Zajrzyjcie do naszej galerii i zobaczcie, jak zmieniał się Ryszard Rembiszewski.