Rozmowy o nowym kierunku na PWSZ.

2006-11-21 11:18

Architektura terenów zielonych- to będzie prawdopodobnie nowy kierunek w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Gorzowie. Uczelnia jest bliska porozumienia z Zespołem Szkół Ogrodniczych, z którego bazy chce korzystać. „Dla nas najważniejsze jest to, że funkcjonowanie naszej szkoły nie jest zagrożone i możemy wspólnie działać. Wyższa uczelnia zwiększy prestiż szkoły i da możliwość kontynuowania nauki naszym uczniom”- powiedział ESCE Marcin Szembek- dyrektor Ogrodnika. Według dyrektora- obie placówki pomieszczą się przy ul.Poznańskiej. Według niego miejsca starczy dla dwóch grup młodzieży uczącej się dziennie i dla kilku w systemie zaocznym.

Architektura terenów zielonych- to będzie prawdopodobnie nowy kierunek w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Gorzowie. Uczelnia jest bliska porozumienia z Zespołem Szkół Ogrodniczych, z którego bazy chce korzystać. „Dla nas najważniejsze jest to, że funkcjonowanie naszej szkoły nie jest zagrożone i możemy wspólnie działać. Wyższa uczelnia zwiększy prestiż szkoły i da możliwość kontynuowania nauki naszym uczniom”- powiedział ESCE Marcin Szembek- dyrektor Ogrodnika. Według dyrektora- obie placówki pomieszczą się przy ul.Poznańskiej. Według niego miejsca starczy dla dwóch grup młodzieży uczącej się dziennie i dla kilku w systemie zaocznym. „Musimy tylko dograć szczegóły i przeprowadzić wizję lokalną, tak by dokładnie wiedzieć kto,gdzie i jak będzie funkcjonował”- skomentował Roman Gawroniak- kanclerz PWSZ-u. „To dobre rozwiązanie, na pewno zmniejszy koszty funkcjonowania szkoły i zwiększy prestiż”- uważa Zofia Bednarz- wiceprezydent Gorzowa. Magistrat czeka aż obydwie placówki ustalą szczegóły, wtedy sprawą zajmie się prezydent.

NAJNOWSZE