Rokita kontra Gudzowaty

2006-11-21 11:18

Dzisiaj w Sądzie Okręgowym w Krakowie ma rozpocząć się proces o ochronę dóbr osobistych, jaki posłowi Platformy Janowi Rokicie wytoczył Aleksander Gudzowaty w imieniu swoim i Bartimpexu.

Dzisiaj w Sądzie Okręgowym w Krakowie ma rozpocząć się proces o ochronę dóbr osobistych, jaki posłowi Platformy Janowi Rokicie wytoczył Aleksander Gudzowaty w imieniu swoim i Bartimpexu. Według pozwu, do naruszenia dóbr osobistych doszło podczas konferencji prasowej zwołanej przez Jana Rokitę w lipcu, na której pomówił on Gudzowatego i jego firmę o kupienie najważniejszych przepisów ustawy o biopaliwach i stwierdził, że ma to oczywisty związek z tzw. aferą Rywina, bo tam i tu pojawia się uprzywilejowana firma, która w trybie porozumienia z rządem ma uzyskać precyzyjnie określone zapisy ustawy.

Aleksander Gudzowaty chce by Jan Rokita wpłacił 20 tys. zł na cel społeczny i poniósł koszty procesu. Ponadto wnosi o zabezpieczenie powództwa i w jego ramach zakazanie Rokicie dalszego rozpowszechniania nieprawdziwych informacji.

NAJNOWSZE