Robert Lewandowski - Złota Piłka. Kolejna nagroda dla RL9? Lista wyróżnień rośnie!

2021-11-29 14:45 mm
Robert Lewandowski
Autor: AP/Associated Press/East News

Czy 29.11.2021 r. Robert Lewandowski dostał wymarzoną Złotą Piłkę? O tym przekonamy się już niedługo! Ale i bez Złotej Piłki lista nagród polskiego napastnika i tak jest już bardzo imponująca. Pamiętacie te najważniejsze?

W poniedziałek 29 listopada poznamy laureata najbardziej prestiżowej nagrody piłkarskiej na świecie. Czy Robert Lewandowski odbierze wymarzoną Złotą Piłkę? Niektórzy twierdzą, że trofeum zostało już przydzielone kilka dni temu, a zwycięzcą tegorocznego plebiscytu został Leo Messi. Oficjalnie jednak wyniki głosowania poznamy dopiero w poniedziałkowy wieczór. O Złotą Piłkę walczą m.in. Robert Lewandowski, Lionel Messi czy Jorginho.

Robert Lewandowski i Złota Piłka. Wymarzona nagroda do bogatej kolekcji

Fani polskiego napastnika z niecierpliwością czekają na ogłoszenie wyników głosowania na laureata nagrody Złota Piłka 2021. RL9 wymieniany jest wśród głównych pretendentów do tegorocznego wyróżnienia, ale nawet, jeśli Robertowi znów nie uda się zdobyć Złotej Piłki, to fani nie powinni załamywać rąk. Na półce z trofeami najlepszego polskiego piłkarza i tak stoi już bardzo imponująca kolekcja.

Czy pamiętacie wszystkie najważniejsze nagrody Roberta Lewandowskiego?

Tylko w ostatnich dwóch latach Robert Lewandowski odebrał takie indywidualne nagrody, jak tytuł Piłkarza Roku FIFA (2020), Piłkarza Roku UEFA (2020), Najlepszego Napastnika UEFA (2020), Złotą Piłkę Klubowych mistrzostw świata (2020) czy Europejski Złoty But (2021).

To oczywiście tylko kilka z licznych wyróżnień polskiego napastnika. Latem RL9 ogłoszony został też dwukrotnie piłkarzem sezonu Bundesligi (według Transfermarkt oraz magazynu Kicker). W ubiegłych dwóch latach był też okrzyknięty najlepszym piłkarzem z Niemczech.

Złota Piłka 2021 przyznana zostanie w Paryżu podczas uroczystości, która odbędzie się w Theatre du Chatelet. Robert Lewandowski i jego żona oczywiście polecieli do stolicy Francji. Anna Lewandowska zdążyła już pochwalić się na swoim Instagramie zdjęciem z jesiennych ulic Paryża.

Wcześniej na Instagramie trenerki pojawiło się wspólne zdjęcie z Robertem.

Sonda
Czy sądzisz, że RL9 zasłużył na Złotą Piłkę?
Gorąca 20 Radia ESKA – notowanie 26.11.2021
NAJNOWSZE