Robert Lewandowski: Uchodźcy potrzebują pomocy. Ratują swoje życie! Co jeszcze powiedział Robert Lewandowski o uchodźcach?

2015-09-11 14:39
Robert Lewandowski
Autor: East News Robert Lewandowski

Robert Lewandowski: Uchodźcy potrzebują pomocy! "Ratują swoje życie!" Co jeszcze powiedział Robert Lewandowski o uchodźcach?

Robert Lewandowski wypowiedział się w sprawie uchodźców. Najlepszy polski piłkarz stwierdził m.in., że rozumie dylematy społeczeństwa, ale trzeba pamiętać, że uchodźcy nie jadą do Europy tylko po to, żeby dostać zasiłek.

Robert Lewandowski na własne oczy widział dramat syryjskichuchodźców, kiedy jako ambasador UNICEF odwiedził obóz dla uchodźców w Jordanii.

"To są życiowe dramaty tych ludzi. Żyją w ekstremalnych warunkach. Szczególnie szkoda cierpienia dzieci. Straszny widok. Nikomu nie życzę uciekać przed wojną ze swojego kraju" - powiedział Robert Lewandowski w rozmowie z Przeglądem Sportowym.

"Rozumiem dylematy w tej kwestii, ale to oczywiste, że tysiące ludzi nie ruszyło do Niemiec, bo chce tylko pobrać zasiłek. Widać, że są to osoby i całe rodziny zdeterminowane, aby ratować za wszelką cenę życie swoje i swoich bliskich – nie z własnej woli opuszczają swój kraj" - powiedział Robert Lewandowski, zapytany o problem uchodźców z Syrii i innych regionów ogarniętych wojną.

Wielkie brawadla Roberta Lewandowskiego za te słowa! To ważne, kiedy znane i lubiane gwiazdy zabierają głos w tak istotnych sprawach i przypominają fanom, że czasem po prostu trzeba zapomnieć o wątpliwościach i obawach i najzwyczajniej w świeciepomóc ludziom, którzy walczą o przetrwanie.

NAJNOWSZE