Robert Lewandowski i jego koledzy z Bayernu OBNIŻYLI SOBIE PENSJE, by wesprzeć klub!

2020-03-24 12:28 nk
Anna Lewandowska i Robert Lewandowski
Autor: FRANCK FIFE/AFP/East News

Piłkarze Bayernu Monachium podjęli decyzję o obniżeniu sobie pensji o 20 procent, by wesprzeć działaczy klubowych niższego szczebla w obliczu kryzysu związanego z pandemią koronawirusa. Wśród osób, które miały wpływ na to postanowienie, był Robert Lewandowski!

Anna i Robert Lewandowscy są znani ze swojej otwartości wobec dzielenia się z innymi tym, co mają. Małżonkowie podkreślają, że sami wychowywali się w niezbyt zamożnych domach. Choć dziś zarabiają grube miliony, starają się wspierać akcje charytatywne, kiedy jest taka potrzeba.

Robert Lewandowski z kolejnym pięknym gestem!

Jak Wam pisaliśmy, Anna i Robert Lewandowscy przekazali milion euro, czyli ponad 4 miliony złotych na pomoc polskim szpitalom w walce z pandemią koronawirusa.

To jeszcze nie koniec. Jak podaje niemiecki Bild, Robert Lewandowski zdecydował się na obniżenie swojej pensji o 20 procent! To również forma pomocy w obliczu światowego kryzysu gospodarczego, spowodowanego rozprzestrzenianiem się wirusa SARS-CoV-2. Tym razem jednak Lewy zdecydował się na piękny gest wobec swoich kolegów z Bayernu. Chodzi o działaczy klubowych niższego szczebla, których posady są mocno zagrożone. Rozgrywki Bundesligi są zawieszone, więc wielu pracowników Bayernu (jak również pozostałych niemieckich klubów) może stracić pracę.

Robert Lewandowski jest częścią sześcioosobowej rady drużyny, która spotkała się z szefami Bayernu. Podczas spotkania podjęto decyzję o obniżeniu zarobków wszystkich piłkarzy na czas kryzysu, by przekazać pieniądze dla szeregowych pracowników klubu!

Prawda, że piękny gest?

Seriale, które warto teraz nadrobić: #zostańwdomu

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

NAJNOWSZE