raper Deder i mowa nienawiści

i

Autor: Facebook.com / OMZRiK

Raper Deder zatrzymany przez policję za mowę nienawiści! "Hejterzy, idziemy po was"

2019-01-17 11:55

Stop mowie nienawiści! Policja zatrzymuje kolejnego hejtera. Kamil N. odpowie za hejt, którego dopuścił się na Facebooku po zamordowaniu prezydenta Gdańska, Pawła Adamowicza.

Po zabójstwie prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza polska policja szczególnie uważnie przygląda się przypadkom internetowego hejtu i szerzenia mowy nienawiści. Można odnieść wrażenie, że funkcjonariusze znacznie szybciej, niż do tej pory, reagują na zgłaszane przypadki hejtu i gróźb.

Najnowszy przykład to zatrzymanie Kamila N. Raper ukrywający się pod pseudonimem Deder miał opublikować post wychwalający zabójstwo Pawła Adamowicza. W swoim wpisie Deder miał też obrażać Donalda Tuska i polityków Platformy Obywatelskiej.

POLICJA ZABEZPIECZA DOWODY NA SZERZENIE MOWY NIENAWIŚCI

Jak informuje na swoim facebookowym profilu Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych, Deder, czyli Kamil N. został zatrzymany przez policję z Gliwic.

>> Doda organizuje koncert Artyści Przeciw Nienawiści. "Byliśmy pierwszymi obiektami hejtu"

W mieszkaniu rapera w Knurowie pojawili się funkcjonariusze, którzy zabrali komputer i telefon rapera. Sprzęt ma być dowodem popełnienia przestępstwa szerzenia mowy nienawiści.

To nie koniec kłopotów Dedera. Jak donosi Gazeta Wyborcza, Kamil N. pracuje na co dzień w Jastrzębskiej Spółce Węglowej. Pracodawca rapera zapowiedział już, że wyciągnie wobec Kamila N. konsekwencje dyscyplinarne.

HEJTERZY, IDZIEMY PO WAS!

- zapowiada OMZRiK, który regularnie nagłaśnia i zgłasza służbom przypadki agresji, ksenofobii, seksizmu i rasizmu oraz zwykłego, bezmyślnego hejtu.

Mamy nadzieję, że tragedia, która wydarzyła się w Gdańsku podczas finału WOŚP 2019 przyczyni się przynajmniej do skutecznego powstrzymania mowy nienawiści.

>> Jurek Owsiak nominowany do Nobla. Jakie ma szanse? Kiedy ogłoszenie laureata?

Na szczęście hejterzy są w mniejszości, co pokazują choćby wzruszające obrazki z Gdańska. Zobaczcie koniecznie, jak tysiące mieszkańców tego miasta oddało hołd zamordowanemu Pawłowi Adamowiczowi:

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE