Jurek Owsiak nominowany do Nobla. Jakie ma szanse? Kiedy ogłoszenie laureata?

2019-01-16 11:58
Jurek Owsiak - nagroda Nobla
Autor: Pool TtTNews Agency/Associated Press/East News, Tomasz Jastrzebowski/REPORTER

Jurek Owsiak został nominowany do pokojowej nagrody Nobla. Jakie szanse ma założyciel Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy? Co dalej z nominacją Owsiaka do Nobla?

Jurek Owsiak nominowany do Nobla! Wiadomość, która pojawiła się dzień po rezygnacji przez Owsiaka z funkcji szefa WOŚP, bardzo ucieszyła większość Polaków. Pokojowa Nagroda Nobla dla Jurka Owsiaka to nie tylko zasłużone uhonorowanie ponad ćwierć wieku jego ciężkiej pracy dla WOŚP, ale dla wielu także szansa na zmianę decyzji Jurka Owsiaka.

Ale nominacja to dopiero początek trudnej drogi po nagrodę. Jaką naprawdę szansę na Pokojową Nagrodę Nobla ma Jurek Owsiak i kiedy zapadną kolejne decyzje komisji noblowskiej?

JUREK OWSIAK NOMINOWANY DO NOBLA. CO DALEJ?

Na początek przypomnijmy dobrą wiadomość - 15 stycznia 2019 roku Komitet Norweski oficjalnie przyjął nominację dla Jurka Owsiaka do Pokojowej Nagrody Nobla 2019. Informację tę potwierdził w mediach inicjator akcji, Rafał Collins.

Co dalej z nominacją dla Jurka Owsiaka do Pokojowej Nagrody Nobla?

Niestety sama nominacja do Nobla dla Jurka Owsiaka to dopiero początek. Teraz o jej dalszych losach zadecyduje komisja, która czeka na pozostałe nominacje do końca stycznia.

Następnie Komitet Noblowski na podstawie wszystkich zgłoszonych nominacji przygotuje listę kilkunastu kandydatów, którzy powalczą o Pokojową Nagrodę Nobla. Lista ta powinna powstać w lutym.

>> Gwiazdy wspierają Jurka Owsiaka. Proszą: NIE REZYGNUJ!

Kolejny etap to żmudne narady i konsultacje, które potrwają aż do końca sierpnia 2019 roku. Dalej, po miesiącu przerwy, nastąpi wybór laureata.

Zwycięzca odbierze Pokojową Nagrodę Nobla 10 grudnia 2019 podczas oficjalnej uroczystości, która odbędzie się w Oslo.

Jurek Owsiak
Autor: East News / Artur Zawadzki/REPORTER

Trzymajcie mocno kciuki za Jurka Owsiaka i jego nominację do Nobla!

NAJNOWSZE