Pożar w Nowym Jorku. Cardi B pokryje koszty pogrzebu!

2022-01-20 10:50 AM
Cardi B
Autor: Rex Features/East News

W niedzielę 9 stycznia w Nowym Jorku doszło do tragicznych zdarzeń. Pożar w dzielnicy Bronx odebrał życie 19 osobom, w tym 9 dzieciom. Teraz media podają, że koszty pogrzebu pokryje raperka Cardi B!

Bronx to dla Cardi B dzieciństwo. To tam wychowała się raperka, która często mówi o tym przy okazji różnych wywiadów i rozmów z dziennikarzami.

Pożar, jaki rozegrał się ponad tydzień temu w dzielnicy Bronx w Nowym Jorku, odbił się szerokim echem w mediach na całym świecie. Zginęło 19 osób, w tym 9 dzieci. Służby podały, że przyczyną pożaru miał być uszkodzony grzejnik elektryczny.

Dotknęło to nie tylko ludzi spoza Nowego Jorku, ale przede wszystkim tych mieszkających na samym Bronxie i ściśle z nim związanych. W tym Cardi B.

Raperka doskonale zna dzielnice, w końcu sama się tam wychowała.

WOJOWNICY HIGH LEAGUE 2 [PASHABICEPS, OWCA WK, FAGATA, LEXY CHAPLIN] | ESKA XD - Radio Eska #40

Cardi B zapłaci za pogrzeb ofiar pożaru

Cardi B gdy tylko dowiedziała się o tragicznych wydarzenia, natychmiast zareagowała. Wydała oświadczenie dla CNN, w którym zapewniła, że pokryje koszty pogrzebu ofiar.

Jestem niezwykle dumna, że pochodzę z Bronxu. Mam tam rodzinę i przyjaciół, którzy nadal tam mieszkają i pracują. Kiedy więc usłyszałam o pożarze i o wszystkich ofiarach, wiedziałam, że muszę coś zrobić, aby im pomóc.

Nie potrafię sobie wyobrazić bólu i udręki, jakich doświadczają rodziny ofiar, ale mam nadzieję, że jeśli nie będą musieli martwić się o koszty związane z pochowaniem bliskich, pomoże im to w uzdrowieniu. Przesyłam moje modlitwy i kondolencje dla wszystkich dotkniętych tą przerażającą tragedią.

Jak czytamy w mediach, Cardi B pokryje koszty pogrzebu wszystkich ofiar.

Swoją wdzięczność za hojność raperki wyraził burmistrz Nowego Jorku, Eric Adams.

Jesteśmy wdzięczni Cardi B, prawdziwej gwieździe za udzielenie pomocy finansowej. Miasto będzie jej zawsze wdzięczne.

- brzmiał fragment oświadczenia.

NAJNOWSZE