Piotr Żyła mistrzem świata w skokach narciarskich! Ile pieniędzy dostał za ten tytuł?

2021-02-28 21:00 RD
Piotr Żyła
Autor: KASIA ZAREMBA / SUPER EXPRESS Waga: 59 kg. Wzrost: 176 cm

To kolejny powód do dumy Polaków! Piotr Żyła został mistrzem świata w skokach narciarskich na normalnej skoczni w Obersdorfie. Skoczek nie krył zadowolenia. Z pewnością najważniejsze dla niego jest zawodowe spełnienie. Nie ma jednak co ukrywać, że taki tytuł oznacza też znaczący przelew na konto mistrza świata. Ile Piotr Żyła zarobił na tym tytule? Przeczytajcie więcej na Hotplota.pl.

Piotr Żyła uwielbiany jest przez Polaków. To wszystko dzięki jego charakterystycznemu poczuciu humoru, rozbrajającej szczerości, a także - co chyba najważniejsze - licznym osiągnięciom sportowym. Żyła ma na swoim koncie wiele złotych, srebrnych oraz brązowych medali, które dały mu rozpoznawalność niemalże na całym świecie. Ostatnio jednak Żyła osiągnął coś, o czym wielu sportowców może tylko pomarzyć. Skoczek został mistrzem świata w skokach narciarskich na normalnej skoczni w Obersdorfie. Piotrek nie krył zadowolenia. W pierwszym po zwycięstwie wywiadzie - dosłownie - targały nim emocje.

Te gwiazdy siedziały w więzieniu | ESKA XD - Hotplota #17

Piotr Żyła mistrzem świata - ile na tym zarobił? 

Jeżeli wierzyć informacjom przedstawianym przez dziennikarzy sportowych, to w sezonie 2017/2018 Piotr Żyła zarobił ponad 200 tysięcy złotych. W sezonie 2018/2019 ponad 500 tysięcy złotych. 

Pojawiają się też informacje, że za zdobycie tytułu mistrza świata Piotr Żyła otrzyma około 28 tysięcy franków szwajcarskich, czyli około 115 tysięcy złotych. Będzie to jednak tylko jeden z wielu składników jego wynagrodzenia. Wychodzi więc na to, że Piotrek sezon zamknie naprawdę z pokaźną sumką. I bardzo dobrze. Chyba nikt nie ma wątpliwości co do tego, że akurat Piotrek na to zasługuje! Gratulujemy! <3 

NAJNOWSZE