Piotr Kupicha

i

Autor: AKPA

Gwiazdy

Piotr Kupicha miał poważne problemy finansowe. Musiał zapłacić sporą karę!

2024-01-03 10:45

Lider zespołu Feel, choć nadal uznawany jest za wielką gwiazdę, to szczyt popularności ma już za sobą. W czasie szczytowej popularności grał nawet po 250 koncertów rocznie. Niestety, okazuje się, że nie zawsze było tak pięknie. Wokalista wrócił wspomnieniami do problemów finansowych oraz umowy, która niosła ze sobą przykre konsekwencje.

Gwiazdy, tak jak każdy z nas, miewają zarówno wzloty i upadki. Doskonale wie o tym m.in. Piotr Kupicha. Choć lider zespołu Feel nie może obecnie narzekać na swoje zarobki i styl życia, o czym świadczą nie tylko wakacje, ubrania czy wypasione Porsche, to w przeszłości nie zawsze było tak kolorowo, jak mogłoby się wydawać. Wokalista zdecydował się na szczere wyznanie dotyczące początków jego kariery. Okazuje się, że pewne decyzje były dla niego niezwykle kosztowne i bolesne. Gwiazdor ze Śląska zdradził, że jako młody artysta nie przeczytał dokładnie umowy z wytwórnią. To w późniejszym czasie niosło za sobą przykre konsekwencje.

IGNACY vs. HITY 2003. Jego wiedza muzyczna jest szokująca!

Piotr Kupicha - problemy finansowe

Być może nie wszyscy zdają sobie sprawę z tego, że Piotr Kupicha muzyczną karierą rozpoczął w zespole Sami. Jednak po czterech latach zdecydował się na realizację nowego projektu w postaci stworzenia zespołu Feel. Niestety, nie wszystko poszło zgodnie z jego planami. W rozmowie z Pomponikiem wokalista przyznał, że nie przeczytał dokładnie umowy z wytwórnią.

Myślę, że to jest bardzo ważne, by podpisywać kontrakty niezłodziejskie. Często młodzi ludzie po różnych talent show musieli podpisywać kontrakty takie, że wytwórnia zabiera 80 procent. Ja taki haracz zapłaciłem w zespole Sami.

Gdy Piotr Kupicha chciał zerwać umowę z dotychczasową wytwórnią okazało się, że musi liczyć się ze sporymi konsekwencjami.

Pamiętam, że powiedziałem mojemu wydawcy, że chcę się uwolnić od umowy, którą podpisałem. I dostałem informację, że muszę zapłacić tyle i tyle pieniędzy. (...) Pamiętam, że kupiłem sobie samochód za pieniądze z ZAiKS-u, coś tam jeszcze, wszystko musiałem sprzedać, żeby Feel mógł zacząć. W umowie było zapisane, że jeśli ja chcę działać nie w tej wytwórni, muszę zapłacić karę finansową. No i z showbiznesową zimną krwią wydawca taką kwotę powiedział.

Na szczęście zespół Feel w ekspresowym tempie odniósł ogromny sukces, co pozwoliło mu na rozwijanie kariery oraz odskocznie od problemów finansowych.