Pamiętacie Gangnam Style? Dokładnie 6 lat temu numer pobił absolutny rekord Youtube!

2020-05-31 15:00 KP
Gangnam Style
Autor: Youtube/ officialpsy

To był prawdziwy hit! Gdy w 2012 roku Psy wydał swój numer Gangnam Style, cały świat oszalał na jego punkcie. Oryginalny taniec wykonywali wszyscy, od gwiazd telewizji i celebrytów po polityków. Jednocześnie nie brakowało tych, którzy na dźwięk singla południowokoreańskiego piosenkarza natychmiast dostawali bólu głowy! Jedno jest pewne - ten numer pobił rekordy popularności.

Pamiętacie największy hit lata 2012? Otóż pamiętacie, nawet, jeśli byście tego nie chcieli :) To Gangnam Style - nieco absurdalny, humorystyczny numer piosenkarza Psy z Korei Południowej, który na całym świecie zasłynął dzięki dziwnemu tańcowi, przypominającemu jazdę na koniu. Od lipca tamtego roku przez kolejne miesiące wszyscy - celebryci, politycy, żołnierze, lekarze i internauci - tańczyli Gangnam Style.

Dlaczego o Gangnam Style przypominamy właśnie dzisiaj? Otóż dokładnie 6 lat temu piosenka pobiła absolutny rekord Youtube'a, odnotowując jako pierwsza w historii dwa miliardy wyświetleń. To jednak niejedyny rekord na koncie Psy.

Gangnam Style i jego rekordy

Gangnam Style trafił na Youtube 15 lipca 2012 roku, a już 28 sierpnia był najchętniej oglądanym teledyskiem w serwisie. Pierwszy wielki rekord pobił 21 grudnia tego samego roku - wtedy to Gangnam Style wyświetlono aż miliard razy. Dokładnie 6 lat temu, czyli 21 maja 2014 roku singiel stał się pierwszym filmem w historii Youtube'a, który zebrał dwa miliardy wyświetleń. Gangnam Style trafił też do księgi rekordów Guinnessa jako film z największą liczbą kliknięć "to mi się podoba".

To może zatańczymy? :)

NAJNOWSZE