Orlando Bloom

i

Autor: Rex Features/East News Orlando Bloom odwiedził ogarniętą wojną Ukrainę

Orlando Bloom odwiedził Ukrainę. Niesamowite, jaki był jego cel

2023-03-27 14:15

Orlando Bloom odwiedził Ukrainę, aby odwiedzić dzieci z jednego z ośrodków pomocy, a także spotkać się z prezydentem Wołodymyrem Zełenskim. Sieć obiegły zdjęcia z wizyty.

Od 2009 roku Orlando Bloom jest ambasadorem Dobrej Woli UNICEF - organizacji, która skupia się na niesieniu pomocy dzieciom z różnych regionów całego świata. W miniony weekend, aktor dotarł do Ukrainy, gdzie spotkał się z dziećmi z ośrodka "Spilno", który działa w podziemiach kijowskiego metra.

Przyjechałem na Ukrainę po raz pierwszy od 2016 roku. Nie spodziewałem się eskalacji wojny w całym kraju. Dzisiaj miałam szczęście słyszeć śmiech dzieci w ośrodku 'Spilno' wspieranym przez UNICEF, bezpiecznym, ciepłym i opiekuńczym miejscu, w którym dzieci mogą się bawić, uczyć i otrzymać wsparcie psychologiczne - napisała na swoim Instagramie.

"Spilno" to ośrodek, w którym rodzice mogą zostawić swoje dzieci na kilka godzin każdego dnia, aby zapewnić im bezpieczeństwo. Na miejscu znajdują się zabawki, przybory plastyczne i wszystko, co jest potrzebne podczas codziennego funkcjonowania. Podobnych miejsc w całej Ukrainie jest ok. 180.

Orlando Bloom i Wołodymyr Zełenski razem w Kijowie

Orlando Bloom przebywając w Ukrainie spotkał się również z prezydentem Wołodymyrem Zełenskim. Rozmawiali o odbudowie kraju i szkolnej infrastrukturze. Prezydent był mu bardzo wdzięczny za wizytę. Podsumował ją tymi słowami:

Spotkałem się dziś z Orlando Bloomem, ambasadorem dobrej woli z ramienia UNICEF. Rozmawiałem też z pracownikami tej organizacji, która powstała, by udzielać dzieciom wsparcia i ochrony. Orlando Bloom działa na tym polu od dawna i w bardzo znaczący sposób. Odwiedził ukraiński Donbas jeszcze przed wybuchem wojny. Wie, co spowodowała rosyjska agresja i wie, że świat musi ją zatrzymać - powiedział po spotkaniu z aktorem.

"Wojna w Ukrainie dotknęła 5,7 miliona ukraińskich dzieci w wieku szkolnym" - czytany na stronie UNICEF. Wiele szkół zostało zbombardowanych. Jeżeli tylko istnieje możliwość, organizowane są zajęcia online. Dzieci i młodzież zostały również narażone na rozwój wielu chorób natury psychologicznej, jak depresja czy nerwica. Wszelkie działania mające na celu pomoc Ukrainie są na wagę złota. Miejmy nadzieję, że wizyta Orlando Blooma w Kijowie zachęci wiele osób do niesienia pomocy ofiarom wojny.

Eska Daje Szkołę - Jak działa GPS?