Olimpiada w Tokio: Siatkarki plażowe nie będą grać w bikini? Zawodniczki mają dość

2021-07-21 15:29 mm
Zawodniczki siatkówki plażowej
Autor: Xinhua News/East News

Czy podczas Igrzysk Olimpijskich w Tokio dojdzie do takiego samego skandalu, jak na niedawnych Mistrzostwach Europy w Siatkówce Plażowej? Zawodniczki z Norwegii zostały ukarane za to, że nie chciały grać w skąpych strojach bikini. Siatkarki mają dość narzucania kostiumów, które epatują seksem i są niekomfortowe.

23 lipca startują Letnie Igrzyska Olimpijskie TOKIO 2020. Łącznie ponad 11 tys. zawodniczek i zawodników przez ponad 2 tygodnie zmagać się będzie w 50 różnych dyscyplinach. 

Jednym z bardziej widowiskowych i dynamicznych sportów, jakie będziemy mogli śledzić podczas olimpiady w Tokio, jest z pewnością siatkówka plażowa. Dyscyplina to cieszy się sporą popularnością, jednak ostatnio rozgrywki kobiecej wersji siatkówki plażowej odbyły się w atmosferze skandalu. Poszło o zbyt skąpe stroje, do jakich organizatorzy zmuszają zawodniczki.

Siatkarki mają dość bikini

Podczas niedawnych Mistrzostw Europy w Siatkówce Plażowej zawodniczki z Norwegii ostro zaprotestowały przeciwko zbyt skąpym strojom w stylu bikini. Norweskie siatkarki próbowały przewalczyć odstępstwo od regulaminu, a kiedy to się nie udało, zbuntowały się i wystąpiły w długich szortach.

Sportsmenki z Norwegii zirytowały tym organizatorów, którzy nałożyli na zawodniczki kary finansowe. Na szczęście siatkarki miały silne poparcie własnego związku, który pokrył je z własnej kasy.

ESKA XD #027 - TOKIO 2020, KRÓLOWA I KONKWISTADOR, ASFALT Z GUMY
Materiał Partnera

Totalizator Sportowy, właściciel marki LOTTO, w 2021 roku obchodzi Jubileusz 65-lecia. To #WielkieChwile nie tylko dla spółki, lecz także dla wszystkich miłośników sportu i kultury, którzy wiedzą, że ta znana Polakom firma była, jest i będzie największym mecenasem obu dziedzin życia.

Zdaniem siatkarek, stroje w stylu bikini odkrywają zbyt wiele ciała, co niektórym z nich nie pasuje choćby ze względów religijnych. Poza tym zawodniczki twierdzą, że mocno wycięte majtki są niewygodne podczas gry, a kiedy któraś z dziewczyn miesiączkuje, wprowadzają bardzo poważny dyskomfort.

Murem za swoimi zawodniczkami stanął norweski związek siatkówki plażowej.

Jesteśmy bardzo dumni z dziewczyn na Mistrzostwach Europy w Siatkówce Plażowej. Zabrały głos i powiedziały nam, że mają dość.

Jako Norweska Federacja stoimy za wami i wspieramy was. Będziemy kontynuować walkę o zmianę przepisów, aby zawodniczki mogły grać w strojach, które są dla nich komfortowe

- powiedzieli przedstawiciele związku z specjalnym oświadczeniu.

Co prawda siatkarki plażowe z Norwegii nie pojawią się na olimpiadzie w Tokio, ale podobno zawodniczki z innych krajów podzielają ich opinię. Czy podczas tegorocznych Igrzysk Olimpijskich dojdzie do podobnego skandalu? Zgadzacie się z dziewczynami, które nie chcą grać w skąpym bikini?

NAJNOWSZE