metamorfoza

Od piosenek dla dzieci po współpracę z raperem. Tak przez lata zmieniała się Majka Jeżowska

2024-05-25 10:22

Majka Jeżowska to niekwestionowana królowa piosenki dziecięcej. Jej piosenki śpiewały nie tylko najmłodsi, ale i wszystkie pokolenia, aż po babcie i dziadków. Jej hity pojawiają się nawet na dzisiejszych imprezach. To ona śpiewała, że "woli swoją mamę" czy "Wszystkie dzieci nasze są". Jak przez lata zmieniała się Majka Jeżowska i co o niej wiadomo? Niedawno rozpoczęła pracę w duecie ze znanym raperem.

Spis treści

 1. Majka Jeżowska - Wiek
 2. Majka Jeżowska - Studia
 3. Majka Jeżowska - Mąż i dzieci
 4. Majka Jeżowska - Dyskografia
 5. Majka Jeżowska - duet z Malikiem Montaną

Majka Jeżowska to niemal kopalnia hitów, które śpiewały i śpiewają nie tylko dzieci, ale i dorośli. Karierę rozpoczęła w 1978 roku i nic nie wskazuje na to, by zwalniała tempa. Całkiem niedawno okazało się również, że podjęła się współpracy ze znanym raperem. Majka Jeżowska to wulkan energii i niezwykłej charyzmy. Jak zmieniała się przez lata? Co o niej wiadomo? Zobaczcie sami!

Majka Jeżowska - Wiek

Majka Jeżowska to tak naprawdę Maria Zofia Jeżowska-Logan. Urodziła się 25 maja w 1960 roku w Nowym Sączu.

Majka Jeżowska - Studia

Majka Jeżowska jest absolwentką Akademii Muzycznej w Katowicach. Studia ukończyła na Wydziale Muzyki Rozrywkowej.

Majka Jeżowska - Mąż i dzieci

Majka Jeżowska wyszła za mąż dwukrotnie. Jej pierwszym mężem był muzyk Janusz Koman, z którym ma syna Wojciecha. Wojciech urodził się w 1981 roku. W 1982 roku wyszła za mąż za gitarzystę Toma Logana.

Majka Jeżowska - Dyskografia

Na koncie Majki Jeżowskiej znajdują się niemal same hity. Można je zaliczyć nie tylko do gatunku piosenki dziecięcej, ale i ogólnie rozrywkowej. Jej przeboje śpiewali bowiem wszyscy, bez wyjątku i bez względu na wiek! Do najpopularniejszych utworów z repertuaru Majki Jeżowskiej należą:

 • "A ja wolę moją mamę"
 • "Wszystkie dzieci nasze są"
 • "Laleczka z Saskiej porcelany"
 • "Wstawaj to już wiosna"
 • "Na raz na dwa"
 • "Moja planeta"
 • "Kołysanka dla Michałka"
 • "Najpiękniejsza w klasie"
 • "Mama Afryka"
 • "Raczej"
 • "Rytm i melodia"

Majka Jeżowska - duet z Malikiem Montaną

Wielu fanów Majki Jeżowskiej, jak i Malika Montany byłą zapewne zaskoczona faktem, że artyści zdecydowali się na współpracę. Najpierw spotkali się w jednym studio, a teraz okazało się, że wystąpią w duecie na jednej scenie. Wszystko wydarzy się podczas Polsat Hit Festiwal 2024 w Sopocie. Całkiem niedawno Malik Montana posunął się o stwierdzenie, że Jeżowska "wyjaśniła polski rap". Co wyjdzie z tej współpracy? Fani przekonają się już niedługo.

Majka Jeżowska "wyjaśniła polski rap". Niecodzienne wideo trafiło do sieci

Majka Jeżowska w młodości. Tak lata temu wyglądała artystka od hitu "Wszystkie dzieci nasze są"