Nikola Furman z Top Model o chorobie siostry w Dzień Dobry TVN: "Byłam załamana"

2019-11-09 15:30 nk
Nikola Furman w Dzień Dobry TVN
Autor: www.instagram.com/dziendobrytvn

Nikola Furman zrezygnowała z udziału bieżącej edycji Top Model. POczątkowo jako powód jej odejścia podano zły stan zdrowia, jednak dziewczyna szybko wyjaśniła, że to nie była główna przyczyna. Była uczestniczka Top Model 8 była gościem Dzień Dobry TVN, gdzie opowiedziała o ciężkiej chorobie nowotworowej swojej 3-letniej siostrzyczki. 16-latka wyjawiła też, że rozważa udział w kolejnej edycji show.

Na początku października 2019 TVN wyświetlił 6. odcinek Top Model 8, w którym mogliśmy, jak Nikola Furman zasłabła. Ostatecznie okazało się, że najmłodsza uczestniczka programu zrezygnowała z dalszego udziału. Już po emisji Nikola wyjaśniła na Instagramie, że jej stan zdrowia nie był jedyną przyczyną decyzji o opuszczeniu show. 16-latka zdementowała też pojawiające się plotki o swojej ciąży. Dziewczyna wyjaśniła za pośrednictwem mediów społecznościowych, że jej 3-letnia siostrzyczka jest poważnie chora.

Nikola Furman w Dzień Dobry TVN

Kilka tygodni po emisji odcinka Nikola Furman była gościem z Dzień Dobry TVN. Nastolatka opowiedziała o chorobie siostrzyczki. Mała Amelka cierpi na złośliwy nowotwór zwany mięsakiem tkanki łącznej. Była uczestniczka Top Model podczas swojego udziału w show dowiedziała się, że jej siostrę czeka chemioterapia.

Nikola o chorobie siostry dowiedziała się, gdy dziewczynka miała 2,5 roczku.

Gdzieś w połowie czerwca dowiedziałam się, że Amelka jest chora na nowotwór złośliwy. To był bardzo wielki szok, emocje naprawdę nie do opisania. Tysiąc myśli na minutę, czemu akurat ona, czy z tego wyjdzie, czy nie... Na początku byłam bardzo, bardzo załamana, ale wsparcie mojej mamy, całej rodziny troszeczkę mnie podbudowało.

- powiedziała Furman w Dzień Dobry TVN.

Życie całej rodziny zmieniło się o 180 stopni, gdy stało się jasne, że Amelka wymaga chemioterapii. Dziś jest poddawana także radioterapii. Z powodu leczenia wymaga sterylnych warunków, specjalnej diety i pielęgnacji. Dziewczynka od czterech miesięcy przebywa w Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie. Na różnych platformach są prowadzone zbiórki na leczenie Amelki.

Nikola wyjawiła, że odejście z Top Model było dla niej trudną decyzją.

Z początku miałam troszeczkę wątpliwości, czy zrezygnować, czy nie, bo tak naprawdę taka szansa zdarza się raz na parę lat, ale dla mnie rodzina jest najważniejsza w moim życiu, ale jak dowiedziałam się, że Amelka jest w trakcie chemioterapii, ale jednak chemioterapia to coś bardzo ciężkiego, to stwierdziłam, że nie, chcę być razem z moją rodziną.

- wyjaśniła na kanapie śniadaniówki.

Nikola nie wie jeszcze, czy spróbuje swoich sił w kolejnej edycji show.

Myślałam i nie wiem, czas pokaże, bo mam naście lat i moje zdanie się zmienia co godzinę. Myślałam, bo cały udział w tym programie dał mi dosyć dużą możliwość wbić się w ten świat modelingu, o którym bardzo marzyłam, i rozważam.

- stwierdziła.

NAJNOWSZE