Neil Young usunięty ze Spotify! "Antyszczepionkowiec" Joe Rogan górą

2022-01-27 7:38 mm
Neil Young usunięty ze Spotify
Autor: PHOTOlink/Everett Collection/East News (John Barrett-PHOTOlink.net)

Neil Young zażądał od Spotify usunięcia całego swojego katalogu utworów, jeśli serwis nadal chce publikować podcast Joe Rogana z antyszczepionkowymi treściami. Po dwóch dniach ze Spotify zniknęły piosenki znanego artysty.

Neil Young postawił Spotify jasny wybór: albo antyszczepionkowiec, albo ja. I przegrał. Z serwisu zniknęła już znaczna część jego kompozycji. Spotify usunął piosenki dwa dni po tym, jak Neil Young opublikował list otwarty, w którym wezwał władze serwisu do skasowania podcastu Joe Rogana, który wprowadza dezinformację na temat COVID-19 i otwarcie podważa skuteczność szczepionek.

We wrześniu 2021 roku Joe Rogan ogłosił, że zachorował na COVID-19. Podcaster zdradził wówczas, że leczy się na własną rękę, a jeden z leków, którymi próbuje zabić koronawirusa, to Iwermektyna. Preparat jest stosowany jako lek na robaki, który podaje się m.in. koniom. 

Wcześniej Joe Rogan krytykował akcję szczepień przeciwko COVID-19, choć sam przyznał na Instagramie, że nie jest "autorytetem z dziedziny zdrowia".

Sonda
Bardziej boisz się szczepionki na koronawirusa czy koronawirusa?
WOŚP - ESKA licytacja G20

Kim jest Joe Rogan?

Najsłynniejszy podcaster świata urodził się w 1967 roku. Karierę zaczynał jako komik, aktor i komentator sportowy. Prowadził m.in. popularne reality show Fear Factor i komentował gale MMA dla federacji UFC.

Swój podcast The Joe Rogan Experience prowadzi nieprzerwanie od 2009 roku. W maju 2020 roku podpisał kontrakt ze Spotify. Serwis przejął wszystkie dotychczasowe oraz przyszłe odcinki jego show. Według doniesień prasowych umowa opiewała na zawrotną jak na rynek podcastów kwotę 100 mln dolarów. 

NAJNOWSZE