Mateusz Borek

i

Autor: WBF

Naprawdę nie powinien tego robić? TVP o Mateuszu Borku: "Dziennikarza obowiązuje kodeks etyki"

2022-04-12 11:36

Kolejne kontrowersje wybuchły wokół Mateusza Borka. Współwłaściciel i współprowadzący Kanału Sportowego parę tygodni temu zaskarbił sobie ciekawość publiczności większą niż dotychczas za sprawą udziału w jednym z wydarzeń, którego głównym celem jest bicie przeciwnika. Teraz Borek przeskrobał sobie reklamowaniem wódki. Co na to TVP z którą współpracuje?

ESKA XD #046 LUNCHBOX, CHARLI XCX, ZRANIONE PTAKI, NICOLAS CAGE

Parę tygodni temu Mateuszowi Borkowi oberwało się za uczestnictwo w projekcie GROMDA. Nie wszystkim spodobał się fakt, że przedstawiciele Kanału Sportowego biorą udział w tak kontrowersyjnych eventach sportowych, a wielu doszukało się w tym nawet złamania wartości reprezentowanych przez kanał. Dopiero co ucichły emocje z tym związane, a Mateusz Borek znowu musiał zmierzyć się z falą krytyki. Czy słusznie? 

Mateusz Borek tym razem podpadł publice reklamując wódkę. Czy się to fanom komentatora podoba czy nie, trudno mu odebrać do tego prawa, a wszystko to leży w gestii jego własnych przekonań. Tak wydawało się na początku, jednak w tym wypadku przeszkodą okazała się, co prawda okazjonalna, ale jednak, współpraca z TVP. Porta wirtualnemedia.pl poprosił przedstawiciela telewizji publicznej o komentarz w sprawie. 

Pomimo tego, że Telewizji Polskiej nie wiążą z panem Mateuszem Borkiem żadne stałe kontrakty, to jednak TVP stoi na stanowisku, że jak każdego dziennikarza obowiązuje go Kodeks Etyki Dziennikarskiej. Nawet freelancer dbający o swój dziennikarski status i obiektywizm powinien go przestrzegać - przekazało wirtualnemedia.pl centrum informacji Telewizji Polskiej.

Nie da się nie zauważyć, że spisie zasad obowiązujących dziennikarzy TVP (czy stałych czy tych "z doskoku") znajdzie się wpis:

dziennikarzowi nie wolno występować w reklamie i zajmować się akwizycją reklam ani uczestniczyć w przedsięwzięciach promocyjnych i wypowiadać się w publikacjach promocyjnych z wyjątkiem akcji charytatywnych

Sonda
Dziennikarz powinien móc reklamować co chce?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE