Pan Ząbek

i

Autor: YouTube/gimeldalet34

Największe SKANDALE w polskiej telewizji. To się wydarzyło naprawdę!

2022-03-04 17:18

W polskim show-biznesie nie brakuje zaskakujących i skandalicznych wydarzeń. Niektóre z nich wprowadzały nie tylko zażenowanie na twarzach, ale również mocno poruszyły opinię publiczną. Oto największe polskie wpadki, które przerodziły się w głośne afery.

Programy telewizyjne bywają nieprzewidywalne - szczególnie te poranne, kiedy prowadzący nie odespali dobrze poprzedniego wieczoru oraz te rozrywkowe, w których można sobie pozwolić na odrobinę więcej, a czasem nawet za dużo. Do programów można przygotować się perfekcyjnie, ale trudno przygotować się na każdą ewentualność. Sytuacja na planie potrafi być intensywna i napięta. Często powiemy coś za szybko, w nerwach lub zwyczajnie się przejęzyczymy. Niektórzy jednak specjalnie naginają reguły i łamią wszelkie możliwe zasady. W końcu nieważne jak o nas mówią, ważne żeby mówili. Dzisiaj przedstawimy niektóre wydarzenia z polskiej telewizji o których się mówiło. I to całkiem głośno. Pamiętacie jeszcze te afery? 

TikTok TRENING. TRENDY NA 2022 | ESKA XD - Fit vlog #39

Kazimiera Szczuka i Radio Maryja

Kazimiera Szczuka w jednym z odcinków w programie „Kuba Wojewódzki” sparodiowała i wyśmiała niepełnosprawną Magdalenę Buczek - prowadzącą audycję w Radio Maryja. Kazimiera Szczuka nie tylko ją wyśmiała, ale również negatywnie wypowiadała się o samym radiu. Szybko jednak próbowała usprawiedliwić swoje zachowanie i oświadczyła, że o chorobie nie miała pojęcia i przeprosiła za swoje słowa. Stacja Polsat została ukarana karą pieniężną w wysokości pół miliona złotych.

Sonda
Oglądasz telewizję?

Pan Ząbek - gwóźdź programu

Kiedy ktoś przeklina na wizji, na dodatek w programie na żywo, to zawsze jest afera. Tutaj jednak chodziło o coś więcej. Marzena Rogalska wzięła udział w sztuczce iluzjonisty. W jednej z kilku toreb na stole znajdował się duży gwóźdź. Pan Ząbek zamieszał torbami i poprosił prezenterkę, aby mocno uderzyła w jedną z toreb. Iluzjonista był przekonany, że nie będzie w niej ostrego gwoździa. Podczas uderzenia Marzeny Rogalskiej okazało się, że jednak był i tym samym kobieta nadziała się na ostrze. Później pojawiło się słynne „Kur*a, przepraszam, przebiłem ci rękę” które stało się internetowym memem. Stacja TVP poprosiła o sprostowanie całej tej sytuacji, a wielu widzów komentowało, że to tylko ustawka.

Magda Mołek i śmierć Nergala

U Adama Darskiego zdiagnozowano białaczkę. Z powodu choroby musiał przejść przeszczep szpiku i bohatersko walczył o swoje życie w jednym ze szpitali. Magda Mołek miała poinformować o chorobie muzyka na wizji w programie „Dzień Dobry TVN”. Po drodze gdzieś zagubiła się myślami i zamiast wspomnieć, że artysta walczy z chorobą, powiedziała, że Nergal nie żyje. Przejęzyczenie zostało szybko sprostowane, ale wywołało niemałe poruszenie w sieci.

Znieważenie polskiej flagi

Rok 2006. Właśnie w tym roku Kuba Wojewódzki gościł w swoim talk-show rysownika Marka Raczkowskiego. Raczkowski wcześniej nagłaśniał problem zanieczyszczeń pozostawianych przez zwierzęta, więc wtykał polskie flagi w psie odchody. Sytuację powtórzył w popularnym programie, co wywołało lawinę nieprzyjemnych komentarzy. Skandal ciągnął się latami, a ten odcinek często jest wypominany prowadzącemu nawet dzisiaj.