Warsaw Shore

i

Autor: TRICOLORS/East News

rozrywka

Najbardziej kontrowersyjne programy reality show w Polsce. To one rozwścieczyły widzów

2024-05-19 19:38

Programy rozrywkowe i wszelkiej maści reality show mają na celu wzbudzić silne emocje wśród widzów. A z silnymi emocjami w parze często idą kontrowersje. Które polskie programy przekroczyły granicę?

W historii polskiej telewizji było wiele przypadków, gdy jakiś program wzbudzał powszechne oburzenie, czy nawet zgorszenie. Niektóre produkcje biją jednak inne na głowę pod względem kontrowersji. Które możemy mieć na myśli?

Zobacz także: Celebryci jednego sezonu. Chwila sławy i wieki zapomnienia

Reality show: najbardziej kontrowersyjne programy w Polsce

Poniżej znajdziecie listę 5 polskich programów telewizyjnych, które szczególnie rozwścieczyły widzów. Co ciekawe, znalazły się na niej zarówno "świeżynki", czyli seriale emitowane w ostatnich latach, jak i te, o których wielu z was mogło już zapomnieć. Enjoy!

"Big Brother"

Polska odpowiedź na holenderskiego "Wielkiego Brata" przeszła już do historii telewizji. Program budził wiele kontrowersji, bowiem jego założenia uznano za nieetyczne i demoralizujące. Przysłowiową wisienką na torcie była afera z Agnieszką Frykowską w wannie, która sprawiła, że "Big Brother" na zawsze zapisał się w annałach polskiej telewizji jako "ten szokujący program reality show".

"Amazonki"

Polski program reality show nadawany w 2001 roku przez stację TV4 również odbił się szerokim echem. Zamysł był prosty - 6 kobiet zamieszkiwało w specjalnym kompleksie, a o ich względy walczyło 12 mężczyzn. Oczywiście kamery towarzyszyły im wszędzie, nawet w toalecie. Krytyka dotyczyła przede wszystkim podtekstów seksualnych i sprawa stała się na tyle poważna, że interweniowała Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji.

"Warsaw Shore: Ekipa z Warszawy"

Polska wersja programu "Jersey Shore" zadebiutowała na antenie MTV w 2013 roku i szybko wywołała burzę. Stężenie seksu, alkoholu i wulgaryzmów, z jakim mamy do czynienia w tym programie, było nie do przełknięcia dla wielu polskich widzów. Jednak, mimo kontrowersji, "Warsaw Shore" doczekało się wielu sezonów i pokaźnej liczny fanów.

"Fear Factor – Nieustraszeni"

Znów polska odpowiedź na zagraniczną markę, tym razem amerykańską. "Nieustraszeni" to program, który szokował w zupełnie inny sposób, niż jego poprzednicy z tego zestawienia. Całość opierała się bowiem na tym, że uczestnicy brali udział w niezwykle trudnych i często obrzydliwych wyzwaniach, jak jedzenie robaków, czy skakanie po dachach rozpędzonych ciężarówek.

I w tym przypadku zareagowała Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji, która nałożyła na telewizję Polsat karę w wysokości 400 tysięcy złotych. Wszystko przez brak oznaczenia, iż program nie jest odpowiedni dla widzów niepełnoletnich.

"Magia nagości. Polska"

"Magia nagości" to popularny na świecie program, w którym uczestnicy dobierają sobie parterów na podstawie... ich nagich ciał. Gdy w Polsce zadebiutowała pierwsza edycja, widzowie nie byli na to gotowi i na stację Zoom TV wylała się fala krytyki.

Jula powraca! Sukces Za każdym razem przerósł ją samą