Michael Jackson wylatuje z playlist BBC przez oskarżenia o pedofilię? Straci na tym rodzina MJ

2019-03-04 11:00
Michael Jackson
Autor: ASSOCIATED PRESS/East News

Sieć stacji radiowych BBC zdecydowała się podobno usunąć ze swoich playlist piosenki nieżyjącego Michaela Jacksona. Wszystko przez to, że Król Pop oskarżony jest o pedofilię. Decyzja BBC miała zapaść po emisji dokumentu Leaving Neverland, w którym wypowiadają się mężczyźni, którzy jako mali chłopcy gościli na słynnej farmie Jacksona.

O tym, że Michael Jackson mógł być pedofilem, plotkuje się od wielu lat. Oskarżenia o molestowanie i wykorzystywanie seksualne dzieci przez nieżyjącego od ponad dekady Króla Pop przybrały jednak na sile po premierze filmu dokumentalnego Leaving Neverland.

25 stycznia podczas festiwalu Sundance po raz pierwszy pokazano dokument Dana Reeda, w którym przed kamerami wypowiadają się chłopcy mający być ofiarami Michaela Jacksona.

>> Leaving Neverland: trailer filmu zapowiada skandal! Czy Michael Jackson molestował dzieci?

RODZINA MICHAELA JACKSONA TRACI PIENIĄDZE PRZEZ OSKARŻENIA O PEDOFILIĘ

Coraz głośniejsze oskarżenia o pedofilię pod adresem Michaela Jacksona mają szerokie konsekwencje. Nie chodzi tylko o dobre imię słynnego piosenkarza, o które stara się walczyć jego rodzina m.in. pozywając HBO za produkcję filmu Leaving Neverland. Chodzi też o konkretne pieniądze z tantiem, które nie popłyną na konto spadkobierców Jacksona, jeśli stacje radiowe i telewizyjne przestaną grać jego piosenki.

A na taki ruch miała zdecydować się właśnie największa brytyjskie sieć, czyli BBC! Zdaniem The Times, z anteny radia BBC 2 miały zniknąć wszystkie piosenki nieżyjącego Króla Popu...

LEAVING NEVERLAND
Michael Jackson

Autor: EAST NEWS

Rodzina Michaela Jacksona twierdzi, że dokument o Jacksonie wyemitowany przez HBO nie ma nic wspólnego z prawdą. Oburzeni spadkobiercy Michaela Jacksona pozywają HBO! Chcą 100 milionów dolarów!

"Leaving Neverland" to aż 4-godzinny film dokumentalny opowiadający o rzekomych ofiarach molestowania seksualnego, jakiego na terenie swojej słynnej posiadłości miał dopuścić się u szczytu swojej kariery nieżyjący już Michael Jackson.

Czy skandal wywołany oskarżeniami o pedofilię mógł być powodem wycofania się BBC z grania piosenek Michaela Jacksona?

Rzecznik stacji odpiera zarzuty i dementuje plotki.

Każdy utwór traktujemy indywidualnie, a decyzja o tym, co zagramy w różnych naszych stacjach, jest oparta na profilu naszych odbiorców

- brzmi oficjalny komunikat.

Jak zakończy się ten skandal? Czy jesteśmy właśnie świadkami ostatecznego upadku legendy? Co myślicie o oskarżeniach pod adresem Michaela Jacksona?

ZOBACZ TEŻ:

NAJNOWSZE