MET Gala 2020 odwołana! Pracownicy muzeum już poinformowani

2020-03-17 10:57 kp
MET Gala 2019 - Lady Gaga
Autor: Rex Features/East News

Branża rozrywkowa i kulturalna już dziś bardzo ucierpiała z powodu koronawirusa. Organizatorzy koncertów, wystaw, gal, spotkań, imprez i wszelkiego rodzaju wydarzeń dla dużej grupy osób muszą odwoływać zaplanowane eventy. Artyści z niepewnością myślą też o kolejnych miesiącach - jak długo potrwa pandemia? Organizatorzy majowej MET Gali 2020 już podjęli decyzję o jej odwołaniu.

Epidemia koronawirusa całkowicie zmieniła bieg wydarzeń na świecie. Rozprzestrzenianie się choroby zablokowało tysiące eventów, takich jak koncerty czy wystawy. Organizatorzy najróżniejszych wydarzeń z niepokojem patrzą w przyszłość - już dziś muszą bowiem podejmować decyzje dotyczące imprez, które będą odbywać się w kolejnych miesiącach.

Specjaliści nie potrafią dziś przewidzieć, jak długo świat będzie walczył z koronawirusem. Choć Chiny ogłosiły odwrót choroby, w Europie i Ameryce zakażonych przybywa i nie ma wątpliwości, że najtrudniejsze dopiero przyjdzie. W związku z tym organizatorzy MET Gali 2020 już dziś podjęli decyzję o odwołaniu zaplanowanej na maj imprezy.

MET Gala 2020 odwołana

Magazyn Vogue poinformował, że wszyscy pracownicy Metropolitan Museum of Art i ekipa związana z organizacją MET Gali 2020 zostali poinformowani o odwołaniu gali. Wobec sytuacji epidemicznej na świecie, bezpieczeństwa uczestników i zakazu zgromadzeń powyżej 50 osób, wydaje się to jedyną, możliwą decyzją. Zwłaszcza, że nie wiadomo, jak wiele tygodni czy miesięcy potrwa walka z koronawirusem.

>> Jared Leto dopiero dowiedział się o pandemii! Spędził 12 ostatnich dni w lesie

MET Gala 2020 zapowiadała się jako niezwykłe wydarzenie. Motywem przewodnim gali miała być wystawa zatytułowana About Time: Fashion and Duration, a współprowadzącymi: Emma Stone, Meryl Streep, Lin-Manuel Miranda, dyrektor artystyczny Louis Vuitton Nicolas Ghesquière i Anna Wintour. Sporo mówiło się już o obecności na imprezie Meghan Markle - żona księcia Harry'ego miała zostać zaproszona na MET Galę 2020 przez Edwarda Enninfulowa z brytyjskiego Vogue.

>> Meghan Markle wybiera się na MET Galę 2020! Zapozuje z Kardashiankami?

Nowego terminu MET Gali 2020 nie podano.

NAJNOWSZE