Meghan Markle rezygnuje ze starań o brytyjskie obywatelstwo! Już go nie potrzebuje

2021-01-12 13:02 kp
Meghan Markle
Autor: SplashNews.com/East News

Gdy Meghan Markle związała się z księciem Harrym, dla brytyjskiej monarchii było absolutnie jasne, że wybranka księcia będzie musiała przyjąć brytyjskie obywatelstwo. Dziś już wiadomo, że tak się nie stanie - po wyprowadzce do Stanów Zjednoczonych Meghan Markle nie spełnia wymogów, a zresztą... wcale jej na tym nie zależy.

Jeszcze rok temu, gdy Meghan Markle i książę Harry ogłosili, że rezygnują ze swoich obowiązków i wyjeżdżają za ocean, brytyjska rodzina królewska podtrzymywała, że księżna Sussexu nadal będzie się starać o brytyjskie obywatelstwo. Jako żona księcia - brata następcy tronu - było wysoce wskazane, by Meghan została formalnie Brytyjką. Sytuacja zmieniła się wraz z megxitem i dziś najwyraźniej Meghan Markle nie ma ochoty udawać, że zależy jej na dokumencie.

Jak donosi The Telegraph, Meghan Markle zrezygnowała już ze starań o brytyjskie obywatelstwo. i tak zresztą nie miałaby obecnie szans na otrzymanie go - zasady sa w tej kwestii bardzo jasne .

ESKA XD #013

Meghan Markle nie zostanie Brytyjką

Informację o tym, że Meghan Markle będzie starała się uzyskać brytyjskie obywatelstwo, rodzina królewska podała po raz pierwszy w w 2017 roku, kiedy Harry i Meghan oficjalnie już planowali ślub. Zgodnie z wymogami księżna musiałaby żyć w Wielkiej Brytanii przez całe trzy lata - termin ten mijał w listopadzie 2020 roku. Jak wiadomo, para wyprowadziła się do Kanady w styczniu 2020, a obecnie mieszka w Montecito w Kalifornii.

Jak podaje informator The Telegraph "nie ma już powodu", by przekonywać Meghan Markle do podwójnego obywatelstwa. Jednocześnie wiadomo, że o amerykańskie obywatelstwo nie będzie się starał książę Harry.

NAJNOWSZE