Meghan Markle o prześladowaniu na tle rasowym. Wyciekło stare wideo!

2020-06-03 21:50 nk
Meghan Markle
Autor: YouTube.com/E-Tubby

W świetle tragicznych wydarzeń z 25 maja 2020 w Minneapolis, gdzie policjant udusił kolanem ciemnoskórego George'a Floyda, na światło dzienne wyszło ponownie wideo z 2012 roku, w którym ówczesna gwiazda serialu Suits, Meghan Markle, zwierzyła się ze swoich traumatycznych przeżyć na tle rasowym.

Przez Stany Zjednoczone Ameryki Północnej przechodzi fala protestów przeciwko brutalnemu traktowaniu ciemnoskórych obywateli przez policję. Zapoczątkowało je dramatyczne zdarzenie z miasta Minneapolis, gdzie 47-letni George Floyd został zabity przez funkcjonariusza podczas rzekomej próby aresztowania. Poruszające nagrania z miejsca zdarzenia pokazują, jak policjant przyciska kark mężczyzny do asfaltu. Ten resztkami sił błaga o uwolnienie i mówi, że nie może oddychać. Po kilku minutach przestaje się ruszać, ale mundurowy, Derek Chauvin, wciąż trzyma na nim nogę.

Meghan Markle doznała prześladowania na tle rasowym!

Protesty w ramach ruchu Black Lives Matter poparło wiele gwiazd. Jedne z ostatnich, widzianych na demonstracjach z mocnymi przekazami na transparentach, to Cara Delevingne, Machine Gun Kelly i Travis Barker.

W świetle tych wszystkich wydarzeń amerykańskie media przypomniały nagranie z Meghan Markle z 2012 roku. Ówczesna aktorka serialu Suits wzięła udział w kampanii społecznej przeciwko hejtowi.

Dzisiejsza żona brytyjskiego księcia już wtedy mówiła otwarcie o tym, że nawet ona - choć przecież nie ma typowo ciemnej skóry - doznała prześladowania na tle rasowym.

Jestem dwurasowa. Większość ludzi nie potrafi określić, z czym jestem zmieszana, więc przez większość swojego życia byłam obgadywana. I tak niektóre obelgi, jakie słyszałam, albo naprawdę obraźliwe żarty czy przezwiska, naprawdę mocno mnie dotykały.

- mówi w nagraniu późniejsza księżna Sussex. Meghan Markle zwierza się także z bolesnych doświadczeń, jakie dotknęły ją w kontekście najbliższej osoby - jej mamy, Dorii Ragland.

Kilka lat temu słyszałam, jak ktoś nazywa moją mamę Cz***uchem. Więc myślę, że dla mnie, poza byciem osobiście dotkniętą rasizmem, samo patrzenie na krajobraz czy to, jaki jest teraz nasz kraj, a na pewno świat, sprawia, że chcę, by wszystko zmieniło się na lepsze.

- dodaje.

Poruszyły Was jej słowa?

NAJNOWSZE