Maciej i Mateusz Damięcki

i

Autor: AKPA

wspomnienie

Mateusz Damięcki w poruszającym wpisie. Wspomniał o zmarłym ojcu

2024-05-17 21:34

Od śmierci Macieja Damięckiego minęło pół roku. To właśnie tego dnia Mateusz Damięcki zdecydował się opublikować wzruszający wpis na Instagramie. Opowiedział również o produkcji, w której po raz ostatni wystąpił przy boku swojego taty.

Mateusz Damięcki wspomniał o swoim ojcu w dzień, kiedy od jego śmierci minęł 6 miesięcy. Wspomniał o produkcji, w której wystąpił wraz z tatą, chwilę przed jego śmiercią. Damięcki we wzruszających słowach docenił bliskość ważnych mu osób. Wzruszający wpis zamieścił na swoim Instagramie.

Mateusz Damięcki - żona, dzieci, wiek, wzrost, filmy, rodzina, tatuaż, Instagram

Mateusz Damięcki wspomina zmarłego ojca

Maciej Damięcki był słynną i zasłużoną postacią w świecie polskiej kinematografii i teatru. Aktor zagrał między innymi w: „Szatan z siódmej klasy”, „Bokser”, „Stawka większa niż życie”, „Chłopi”, „Miodowe Lata” i „Znachor”. Mało kto wie, że podłożył również głos pod Kudłatego w pierwszej wersji „Scooby i Scrappy Doo”. Jego poczucie humoru i niezapomniany głos pokochali nie tylko jego bliscy, ale również miliony Polek i Polaków. Aktor zmarł 17 listopada 2023 roku. 17 maja 2024 roku Mateusz Damięcki zamieścił na swoim Instagramie poruszający wpis. Wspomniał w nim ostatnią produkcję, w której zagrał u boku swojego kochanego taty. Również 17 maja odbyła się premiera tegoż serialu. "Dzisiaj premiera serialu „Prosta sprawa”. Kawał życia. Piękne wspomnienia. Sporo wysiłku, wyrzeczeń. Dużo satysfakcji. W mojej pracy ważne są oczywiście scenariusze, dobrze napisane teksty, fakt, że zarabiam wykonując zawód, który lubię. Ważne są miejsca i emocje. Ale najważniejsi są ludzie. Jednych funkcje są teoretycznie istotniejsze, z punktu widzenia zadań, jakie stawia nam plan zdjęciowy. Ale jeśli spojrzeć na to z innej strony, to okazuje się, że ekipa filmowa działa tak sprawnie, jak jej najsłabsze ogniwo. Jak w każdym mechanizmie. Na planie nie ma ludzi mniej istotnych, na planie każdy pozostawia część siebie, a film jest trochę niczym horkruks, dla każdego z nas. Wierzę w to głęboko, a w zasadzie wiem, że tak jest." - napisał Damięcki. "Dziękuję wszystkim za spotkanie. I za to, że zagraliśmy dobry mecz. A Tobie Cyprian, reżyserze, za to, że pozwoliłeś mi się spotkać na planie z Tatą, o którym myślę dziś szczególnie ciepło." - zakończył Mateusz.

Pogrzeb Macieja Damięckiego. Znamy datę i miejsce uroczystości pożegnalnej

Mateusz i Maciej Damięcki w serialu "Prosta sprawa"

Okazuje się, że Mateusz, który został zaproszony do produkcji nie wiedział, że w tym samym serialu zagra również jego tata - Maciej Damięcki. W wywiadzie dla Polskiej Agencji Prasowej wytłumaczył: "Bardzo mnie ten pomysł poruszył. Oczywiście, już wtedy wiedziałem, że tato jest chory. Dlatego, podczas realizacji, zdawałem sobie sprawę, że te dwa dni zdjęciowe będą absolutnie wyjątkowe. Chciałem, żeby się nie kończyły". "(...) dla mnie to była ogromna radość, widzieć, że jest prawdziwym profesjonalistą, że, mimo przeciwności, gorszej formy, to jednak jak już gra jakiegoś bohatera, to robi to tak, jak całe życie potrafił to robić" - czytamy. "Fotograf się zakradał i robił nam dwójkowe zdjęcia. Takie prywatne. Pozostała mi pamiątka na całe życie" - dodał aktor.

"Prosta sprawa" to serial, w którym potrafią się bić! Polacy nareszcie doczekali się dobrego akcyjniaka?

PROSTA SPRAWA: Mateusz Damięcki o swojej tajemniczej roli w nowym serialu Canal+ (WYWIAD)