Margaret na MTV EMA 2020 wsparła strajk kobiet! "Odbierane są podstawowe prawa"

2020-11-09 12:02 kp
Margaret
Autor: WBF

Margaret została nagrodzona podczas gali MTV EMA 2020 statuetką dla najlepszego polskiego artysty. Dziękując za nagrodę gwiazda postanowiła opowiedzieć europejskiej publiczności o tym, co dzieje się w kraju i wesprzeć strajkujące od wielu dni w Polsce kobiety. Margaret sama brała udziała w protestach, gdy tylko miała ku temu okazję.

Margaret po raz czwarty została wyróżniona w ten weekend statuetką MTV Europe Music Awards dla Najlepszego polskiego artysty. Gwiazda wygrywała wcześniej również w 2018, 2016 i 2015 roku. Tym razem oczywiście gala różniła się od poprzednich - wszystko za sprawą pandemii koronawirusa, która uniemożliwiła artystom i publiczności spotkanie podczas ceremonii.

Swoją statuetkę Margaret odebrała więc wcześniej, a podziękowania dla fanów nagrała z własnego domu. Przemówienie gwiazdy było wyjątkowe również dlatego, że poruszyła w nim temat trwających w Polsce od października strajków kobiet.

ESKA XD #009

Margaret na MTV EMA 2020: Kobietom w Polsce odbierane są prawa

Strajki kobiet wybuchły w Polsce 22 października po tym, jak Trybunał Konstytucyjny uznał usunięcie ciąży ze względu na ciężką i nieuleczalną wadę płodu za niezgodną z konstytucją. Na ulice wyszły tysiące protestujących, a wśród nich wiele gwiazd. Strajki kobiet szybko poparła nie tylko Margaret, ale i Joanna Koroniewska, Anna Mucha, Maffashion, Jessica Mercedes, Julia Wieniawa, Maja Sablewska, Małgorzata Rozenek-Majdan i wiele innych. O sytuacji kobiet w Polsce informowały też chociażby Miley Cyrus, Dua Lipa czy Jane Fonda.

Teraz Margaret wykorzystała możliwość wypowiedzenia się przed międzynarodową publicznością, by nagłośnić to, co dzieje się w Polsce.

Właśnie się dowiedziałam, że wygrałam MTV EMA dla najlepszego polskiego artysty i jestem niezmiernie szczęśliwa i wdzięczna. Chciałam podziękować moim fanom za nieustanne wsparcie. Jesteście najlepsi ❤️❤️❤️ Jeśli chodzi o Polskę, w której podstawowe prawa kobiet są odbierane - zdobycie tej nagrody to symbol, że mój głos ma znaczenie. Chciałabym, żeby głos odważnych polskich kobiet również się liczył.

- powiedziała gwiazda.

NAJNOWSZE