Mała Syrenka film

i

Autor: Screen/YouTube/Walt Disney Studios "Mała Syrenka" znowu w ogniu krytyki. Tym razem poszło o efekty specjalne

"Mała Syrenka" zlinczowana. Internauci drwią z efektów specjalnych

2023-03-16 12:23

"Mała Syrenka" od początku produkcji wzbudza wiele negatywnych emocji. Głównie za sprawą obsadzenia w głównej roli aktorki, która swoją aparycją znacznie odbiega od animowanego pierwowzoru. Teraz, po opublikowaniu zwiastuna, internauci krytykują efekty specjalne.

Trailer "Małej Syrenki" po raz pierwszy został pokazany podczas tegorocznej gali rozdania Oscarów. Wiadomo, że rolach głównych zobaczymy Melissę McCarthy w roli Urszuli, Javiera Bardema, który wcieli się w postać króla Trytona, a także Halle Bailey, która wygrała casting na Arielkę.

Gdy sieć obiegła wiadomość, kto zagra Małą Syrenkę, fani zwątpili w tę produkcję - "Tak się ucieszyłam i tak samo mocno rozczarowałam się, widząc aktorkę", "Moja ekscytacja zgasła tak szybko, jak się pojawiła. Uwielbiałam tę postać z dziecięcych lat.... I te piękne włosy, które falowały w wodzie.... No dredy/warkocze takiego efektu robić nie będą..." - czytamy w internacie.

Kontrowersje wzbudza wygląd aktorki, której aparycja znacznie odbiega od aparycji animowanej postaci. Najwidoczniej nie tego oczekiwali fani "Małej Syrenki", dla których jest to niemal profanacją jej wizerunku.

Kolejne kontrowersje wokół "Małej Syrenki". Śmiech wywołują efekty specjalne

Zdaniem internautów efekty specjalne wykorzystane w produkcji Disneya nie powalają na kolana i w porównaniu z wizerunkiem oryginalnych postaci, współczesne, filmowe wcielenia pozostawiają wiele do życzenia. Mowa chociażby o rybie Florek - towarzyszu Małej Syrenki - który wygląda dość randomowo i jest zbyt urealniona. Niektórzy porównali animowaną warstwę wizualną "Małej Syrenki" do produkcji "Rekinado", który jest pozycją obowiązkową dla fanów filmów kategorii Z, który zdaniem krytyków ocieka kiczem i tandetą.

"Mała Syrenka", światową premierę będzie miała 24 maja 2023, a w Polsce film zobaczymy dwa dni później, czyli 26 maja.

OSCARY 2023 to chyba jakiś żart! Co się wydarzyło na gali filmowej? | To Się Kręci #11
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE