gwiazdy

Mając 16 lat zasłynęła piosenką "Moi Lolita". Jak zmieniła się Alizée?

2024-04-12 18:18

Alizée podbiła rynek muzyczny w wieku zaledwie 16 lat. Ponad dwie dekady temau wykonała słynne "Moi Lolita", które zdobyło serca słuchaczy w całej Europie. Obecnie, gwiazda nie łączy swojego życia ze śpiewaniem. Jak zmieniła się Alizée na przestrzeni lat?

Spis treści

  1. "Moi Lolita" w wykonaniu 16-letniej Alizée
  2. Alizée kontynuuje taneczną pasję

Alizée urodziła się w 1984 roku. Od czwartego roku życia uczęszczała na lekcje tańca, a w 1999 roku poszła do popularnego wówczas programu "Graines de Star". Niestety, Alizée nie mogła wtedy wystąpić jako tancerka, ponieważ tancerze występowali tylko w duetach - wystąpiła więc jako wokalistka. Młodziutka Alizée zaśpiewała utwór "Ma Priere" i zdobyła nagrodę dla najbardziej obiecującej młodej wokalistki. Jak zmieniła się słynna artystka?

"Moi Lolita" w wykonaniu 16-letniej Alizée

Występ Alizée we francuskiej telewizji pozwolił jej, by ta zaczęła być rozpoznawalna. Mylene Farmer i Laurent Boutonnat - ówcześni topowi artyści, zauważyli w nastolatce wielki potencjał i postanowili ją zaprosić na przesłuchanie, do wykonania utworu "Moi Lolita". Piosenka inspirowana jest powieścią Vladimira Nabakova, a Alizée okazała się mieć idealny głos, do wykonania tego utworu.

16-letnia artystka stała się gwiazdą i gościła w programach muzycznych na całym świecie. Jeszcze w tym samym roku, Alizée wydała swój debiutancki album "Gourmandises", którzy sprzedał się w nakładzie 4 milionów egzemplarzy. Piosenkarka wzięła ślub z Jeremym Chatelainem w 2003 roku. Para pobrała się w Las Vegas, a Alizée zrezygnowała ze swojej muzycznej kariery. Wokalistka zdecydowała się na ten krok, ponieważ na świat przyszła ich córka, której to Alizée chciała się poświęcić w stu procentach. W jednym z wywiadów piosenkarka wyznała - "Początkowo próbowałam jeszcze koncertować, ale czułam, że ważne elementy z jej życia zwyczajnie mi uciekają. A ja chciałam się cieszyć macierzyństwem. Zdałam sobie sprawę, że muszę wybrać, a rezygnacja z kariery wcale nie była taka trudna" - powiedziała gwiazda.

Alizee - jak wygląda dziś?

Alizée kontynuuje taneczną pasję

Po zakończeniu kariery muzycznej, Alizée nie przestawała myśleć o swojej pasji, jaką jest taniec. W 2013 roku wygrała francuską edycję "Tańca z gwiazdami", a w trakcie programu poznała swojego drugiego męża - Gregoira Lyonneta. Zakochani doczekali się narodzin córki Maggy, a Alizée już na dobre pożegnała się z muzyczną karierą.

Razem z mężem prowadzi szkołę tańca na Korsyce, skąd pochodzi. Zakochani są niezwykle szczęśliwi i nie zamierzają wracać do świata show-biznesu. Gwiazda zmieniła się nie do poznania! Jak teraz wygląda? Sprawdźcie sami!

Shake Your Eska #19 | Świąteczny taniec