Maja Bohosiewicz zbulwersowana piosenką polskiego muzyka. "Jawnie poniża kobiety"

2022-08-09 10:36 Joanna Dembek
Maja Bohosiewicz
Autor: AKPA Maja Bohosiewicz zniesmaczona tekstem piosenki polskiego rapera

Maja Bohosiewicz oburzyła się tekstem piosenki jednego z polskich twórców disco i grzmi na współczesną muzykę. Nie podoba jej się fakt, że słucha tego młodzież. Zdaniem Mai, tego typu piosenki poniżają kobiety. Fani podają inne przykłady szowinistycznych tekstów polskich i zagranicznych utworów. " Za każdym razem czuje wstyd jak leci ta piosenka".

Maja Bohosiewicz przeżyła bardzo bolesne zderzenie ze współczesną muzyką disco, która bije rekordy popularności w streamingach. Aktorka nie może przeżyć, że "takie" utwory puszczane są przez rozgłośnie radiowe. Celebrytka, wylewając swoje gorzkie żale na Instagramie sprowokowała dyskusję, w której inne osoby uświadomiły jej, że to bardziej powszechny problem niż jej się wydaje, i nie dotyczy tylko Polski. Maja Bohosiewicz jest w szoku.

Maja Bohosiewicz wywołała dyskusję: "A może podejść do tego bardziej z dystansem"

Maja Bohosiewicz jest bardzo aktywna w mediach społecznościowych, a na Instagramie obserwuje ją 510 tysięcy użytkowników. Aktorka stara się być z wielbicielami w stałym kontakcie, pokazując wiele kadrów ze swojego prywatnego życia, jak podróże czy rodzinną codzienność. Od czasu do czasu podejmuje również tematy które spędzają jej sen z powiek. Ostatnio przeżyła bolesne zderzenie ze współczesną muzyką. Mowa o artyście disco, który wyprodukował hit, który cieszy się w wśród młodych ludzi ogromną popularnością - Skolim "Wyglądasz idealnie". Maja opublikowała fragment tekst na swojej tablicy.

Rozkładam nogi twoje i biorę to co moje / Kolejną nockę skarbie spędzamy już we dwoje / Chciałaś mieć łobuza jak twoje koleżanki / Podejdę teraz bliżej ja zerwę z ciebie majtki / Będziesz więcej chciała zobaczysz jak to działa / Przy mnie tej nocy będziesz ostro balowała.

Nie wiem czy to brama lwa, a może po prostu weszłam w wiek w którym na wszystko narzekam i powtarzam sławetne : ah ta dzisiejsza młodzież. Nosz kurde bele, jak tak można?! Piosenka która jawnie poniża kobiety, traktuje je przedmiotowo i zwyczajnie jest wulgarna. Leci sobie w tych eskach, chłopcy słuchają, dziewczynki słuchają. Mózgi jak gąbki - wniosek?! Dziewczyna do ru*ania, ważny jest tylko wygląd i żeby przypadkiem się nie zakochała - bo on chce jej koleżanki. RZYGAM - napisała aktorka.

Można było się spodziewać dużego odzewu fanów, którzy podzielili zdanie Mai, zaproponowali wyłączenie radia lub zmianę stacji radiowej, a inni podali przykłady innych utworów  - zagranicznych i nawet nie takich współczesnych - przy których Maja z pewnością dobrze się bawiła na szkolnych dyskotekach.

A może podejść do tego bardziej z dystansem? Przecież to tylko piosenka z rodziny disco polo... Nigdy tam nie ma sensownego tekstu. Może nie warto brać te słowa do siebie - napisała fanka.

Niestety. W zagranicznych utworach nie lepiej. Kobieta jako przedmiot lub jej biust lub pupa jako tło dla rapera - czytamy w komentarzach.

Przerażające jest to, że laski nagrywają TikToki do tego typu tekstów, przeszczęśliwe i mam wrażenie dumne. Nie wiem może one nie rozumieją słów? - zauważyła inna użytkowniczka.

A piosenka, która jest z 1992 roku. Słynne „A la la la la long long li long long long long” wykonanie Inner Circle. Po przetłumaczeniu na polski refren: Dziewczyno chce sprawić byś się spociła Spociła, tak że nie będziesz mogła już bardziej A jeśli będziesz krzyczeć Będę pchał jeszcze bardziej - napisała internautka.

Sonda
Podoba Ci się kawałek "Wyglądasz idealnie" Skolima?
Nasi Partnerzy polecają
NAJNOWSZE