Lady Gaga modli się przed inauguracją Joe Bidena. To ona zaśpiewa hymn

2021-01-20 8:55 kp
Joe Biden, Lady Gaga
Autor: JIM WATSON/AFP/East News

20 stycznia 2021 roku oczy całej Ameryki zwrócą się w stronę Waszyngtonu, gdzie o godzinie 18:00 polskiego czasu rozpocznie się inauguracja prezydentury Joe Bidena. W wydarzeniu weźmie udział wiele gwiazd, a hymn Stanów Zjednoczonych zaśpiewa sama Lady Gaga. Wokalistka jest już gotowa do występu!

Waszyngton od wielu dni przygotowuje się do najważniejszego wydarzenia w USA w ostatnich czasach - inauguracji Joe Bidena. Podczas uroczystej ceremonii polityk zostanie oficjalnie zaprzysiężony na nowego prezydenta Stanów Zjednoczonych. Z jego prezydenturą ogromna część Amerykanów wiąże wielkie nadzieje - wystarczy przypomnieć o tym, jak bardzo gwiazdy zaangażowały się w zachęcanie do udziału w wyborach prezydenckich, punktując wszystkie błędy, jakie popełnił poprzednik Joe Bidena, Donald Trump.

Inauguracja Joe Bidena będzie nie tylko wydarzeniem politycznym, ale i showbiznesowym. Podczas inauguracji wystąpią takie gwiazdy jak Jennifer Lopez czy Foo Fighters, a hymn podczas oficjalnej części zaśpiewa Lady Gaga.

ESKA XD #014

Lady Gaga na inauguracji Joe Bidena

Lady Gaga i Joe Biden znają się i współpracują już od dawna. W 2016 roku oboje brali udział w kampanii zwiększającej świadomość na temat wykorzystywania seksualnego, a w ostatniej kampanii prezydenckiej Bidena Lady Gaga występowała z nim na scenie. Gwiazda gorąco zachęcała swoich fanów do głosowania na polityka i teraz z ogromną przyjemnością wykona hymn na jego inauguracji.

Na dzień przed inauguracją Joe Bidena Lady Gaga pojawiła się w Waszyngtonie, by wziąć udział w próbie ceremonii. Wokalistka podzieliła się na Instagramie swoimi refleksjami na temat nadchodzących wydarzeń.

Modlę się, aby jutro był dzień pokoju dla wszystkich Amerykanów. Dzień miłości, a nie nienawiści. Dzień akceptacji, a nie strachu. Dzień marzeń o naszej przyszłej radości jako kraju. Sen bez przemocy, sen zapewniający bezpieczeństwo naszym duszom. Przesyłam miłość z Kapitolu

- napisała.

Inauguracja Joe Bidena rozpocznie się w środę o godz. 18:00 polskiego czasu. Będziecie śledzić to wydarzenie?

NAJNOWSZE