Matt Smith żegna księcia Filipa. To on zagrał go w The Crown

2021-04-10 16:06 kp
EN_01230963_0003
Autor: LEFT BANK PICTURES/SONY PICTURES TV PROD UK / Album/EAST NEWS

Serial The Crown rozsławił brytyjską rodzinę królewską nawet wśród tych, którzy wcześniej nie interesowali się losami monarchii. Postaci zagrane przez aktorów stały się dla widzów prawdziwymi osobami, choć sami scenarzyści przypominali, że The Crown to serial fabularny, a nie dokumentalny. Teraz zmarłego właśnie księcia Filipa pożegnał Matt Smith, którzy grał go w dwóch pierwszych sezonach produkcji.

Fani serialu The Crown pokochali postać księcia Filipa, granego w dwóch pierwszych sezonach produkcji przez Matta Smitha. Bohater przez niego wykreowany zdobył sympatię poczuciem humoru, dystansem i chłodnym spojrzeniem na swoją rolę w monarchii. Choć nie brakowało mu wad i słabości, trudno było go nie polubić.

Prawdziwy książę Filip zmarł 9 kwietnia 2021 roku w wieku 99 lat. Wielka Brytania ogłosiła żałobę narodową i przygotowuje się do ostatniego pożegnania męża królowej Elżbiety II.

Ci, którzy mieli okazję poznać go osobiście przyznają, że rzeczywiście książę Filip cechował się niebanalnym humorem, ale i klasą. Serial The Crown sprawił, że o 99-letnim royalsie usłyszeli również ci, którzy wcześniej nie interesowali się monarchią. O tym, jak popularnym wśród widzów był bohaterem, świadczy fakt, że po jego śmierci w trendach Twittera pojawiło się nie tylko jego imię, ale również hasło The Crown.

ESKA XD #020 - FAME MMA, taniec na rurze i sztuczne słońce

Matt Smith żegna księcia Filipa

Śmierć księcia Filipa dotknęła oczywiście odtwórców jego roli w serialu. Matt Smith pożegnał go w rozmowie z jednym z brytyjskich magazynów.

Chciałbym złożyć kondolencje Jej Królewskiej Mości i rodzinie królewskiej. Książę Filip to był ktoś. I wiedział o tym. 99 i tyle, ale co za runda. I w jakim stylu. Dziękuję za twoją służbę stary - bez ciebie nie będzie tak samo.

- powiedział.

Przypomnijmy, że w trzecim i czwartym sezonie The Crown w księcia Filipa wcielił się Tobias Menzies. W kolejnym sezonie starszego już royalsa zagra Jonathan Pryce.

NAJNOWSZE