Kristen Stewart rozmyśla o aktorstwie. Czy gwiazdy hetero powinny grać postaci homo?

2020-11-25 17:08 es
Kristen Stewart
Autor: Invision/Invision/East News

Kristen Stewart zyskała sławę dzięki roli Belli Swan, dziewczynie wampira. Po premierze sagi Zmierzch ujawniła, że jest biseksualna. Teraz gwiazda zastanawia się, czy hetero aktorzy powinni wcielać się w rolę homoseksualnych postaci. Jakie jest jej stanowisko?

Kristen Stewart zdobyła sławę dzięki roli Belli Swan w sadze Zmierzch. Jako dziewczyna wampira zyskała ogromną popularność. Później zaczęła publicznie umawiać się z kobietami i potwierdziła, że ​​jest biseksualna w 2017 roku.

Najnowszy film z Kristen Stewart to Happiest Season. Aktorka wciela się tam w młodą lesbijkę, która obchodzi święta w domu rodziców swojej dziewczyny.

Przy okazji premiery Kristen Stewart udzieliła wywiadu dla Variety. Tam gwiazda zastanawia się, czy heteroseksualni aktorzy powinni grać homoseksualne postaci.

Lanberry, Sadowska, Zawiałow | ESKA XD- CDROOM #10

Kristen Stewart o aktorach hetero grających postaci homo

Podczas wywiadu dla Variety Kristen Stewart została zapytana, czy zgadza się, że postacie homoseksualne powinny być przedstawiane tylko przez homoseksualistów. 30-latka zdradziła, że myśli o tym cały czas.

Nigdy nie chciałabym opowiadać historii, którą naprawdę powinien opowiedzieć ktoś, kto przeżył to doświadczenie. Są sposoby, aby mężczyźni opowiadali historie kobiet lub sposoby, aby kobiety opowiadały historie mężczyzn. Ale musimy trzymać rękę na pulsie i naprawdę musimy uważać na to, co reprezentujemy.

Mówiła aktorka.

Kristen Stewart podkreślała, że bardzo ważne jest uzyskanie aprobaty danej społeczności. W ten sposób aktor lub aktorka może stać się głosem jakiejś mniejszości i przedstawić ich w pozytywnym świetle. Istnieje jednak ryzyko, że odtworzenie postaci tylko podtrzyma stereotypy.

NAJNOWSZE